Z życia szkoły


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Nasze zajęcia świetliowe Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Pożegnanie sześciolatków Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
 
Biblioteka-Najlepszy czytelnik Print option in slimbox / lytebox? (info)
Podsumowując działalność biblioteki szkolnej, w klasach I-III wyłoniono najlepszego czytelnika roku. Pierwsze miejsce zajął uczeń kl.I Tobiasz Rademacher, drugie miejsce Martyna Kiepicz, uczennica kl.II, natomiast miejsce trzecie zajął Wojciech Siwiec z kl.IIIa. GRATULUJEMY !!!

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny 2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Wyniki w klasach IV-VI:
I miejsce i tytuł Klasowego Mistrza Ortografii:
                 kl. IVa – Patrycja Biskup
                 kl. IVb – Klaudia Gratulewicz
                 kl. V – Wiktoria Stańco
                 kl. VI – Martyna Biernat

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobyły ex aequo
 Wiktoria Stańco i Martyna Biernat.

II miejsce- Norbert Bomersbach, kl. V
                  Maja Śnieżek kl. VI
                  Oliwier Sumara kl. VI

III miejsce- Michał Procajło kl. V
                  Jakub Krzysków kl. V

Klasa VII:
I miejsce- Dominik Chomik 
II miejsce- Nikola Kolanko
III miejsce- Katarzyna Majewska 
Koncert laureatów podczas Dni Grodkowa Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 9 czerwca 2018 r. nasi uczniowie wystąpili w koncercie laureatów Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół podczas Dni Grodkowa. Na scenie zaprezentował się zespół ,,Wesołki” oraz soliści: Patrycja Biskup i Kacper Perliński. W kategorii muzyka podczas festiwalu szkoła zajęła III miejsce. Opiekun: p. Beata Fiałkowska.
Wystąpili także uczniowie z klasy IIIa, którzy zatańczyli twista. W kategorii taniec podczas festiwalu szkoła zajęła II miejsce. Opiekun: p. Agata Michalska.

 
Dzień Dziecka i Dzień Sportu w kl.IV-VII Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Dzień Dziecka w kl.I-III i OP Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Wycieczka do lasu Print option in slimbox / lytebox? (info)
       25 maja przedszkolaki pojechały na wycieczkę do lasu. Autobus zawiózł dzieci w pobliże jazu na Nysie Kłodzkiej. Tam czekał na nas leśniczy z leśnictwa Głębocko – pan Jerzy Dwojak. Wspólnie z panem leśniczym przeszliśmy na plac wypoczynkowy, gdzie przygotowane były ekspozycje poroży zwierząt oraz drzew iglastych. Pan Dwojak bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach i roślinach leśnych. Przygotował dla dzieci sadzonki drzew, które wspólnie mieliśmy zasadzić. Napisaliśmy kartkę, zawierającą informacje o naszym spotkaniu, która wraz z innymi rekwizytami została umieszczona w butelce, zabezpieczona woskiem. Następnie przeszliśmy do miejsca, gdzie posadziliśmy drzewka, a wraz z jednym została zakopana pamiątkowa butelka.
Spacerkiem, podziwiając leśne widoki, wróciliśmy na plac, gdzie piekła się na ognisku kiełbasa. Leśny klimat doskonale wpłynął na apetyt przedszkolaków. Po posiłku dzieci z lupami wyruszyły na obserwację najmniejszych leśnych mieszkańców.
   Spotkanie z panem Jerzym Dwojakiem było bardzo interesujące i pouczające, jednak nadszedł czas powrotu. Wycieczka ta na pewno zostanie nam długo w pamięci. 
Wycieczka do Warszawy Print option in slimbox / lytebox? (info)
W ramach realizacji projektu ,,Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” w dniach 22-24 maja 2018 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie zwiedzili m. in. Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, stadion narodowy, Wilanów i Łazienki Królewskie.

 
Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy-upadkom zapobiegamy" Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy” prowadzony przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Uczniowie naszej szkoły ochoczo i pomysłowo przedstawiali znajomość zasad bezpiecznych prac i zabaw na terenie gospodarstwa rolnego. Twórczość naszych dzieci na szczeblu powiatowym została zauważona i nagrodzona. Miejsce II zajęła uczennica klasy IIIb Maja Furdyna, miejsce III należy do Wiktorii Wolańskiej z klasy IIIb. Ze względu na nieobecność Wiktorii na ceremonii wręczenia nagród, dyplomy i upominki przekazał nasz Pan Dyrektor - Witold Zaryczański. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

 
Dzień Mamy i Taty w Oddziale Przedszkolnym Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Wycieczka do Krakowa Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 16.05.2018r. uczniowie klas IV-VII odwiedzili miasto królów polskich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Lotnictwa. Następnie udaliśmy się na Wawel. Kolejną atrakcją był rejs po Wiśle. W programie nie zabrakło zwiedzania Sukiennic, Kościoła Mariackiego oraz Bramy Floriańskiej. Chociaż pogoda była w kratkę, wszystkim dopisywały humory, a zróżnicowany program wycieczki nie pozwalał nikomu się nudzić. Nad uczniami opiekę pełniły panie: Bogumiła Pluta, Beata Fiałkowska i Ewa Synowerska.

 
Zdrowo żyję- konkurs rejonowy PCK rozstrzygnięty Print option in slimbox / lytebox? (info)
W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkół podstawowych klas V- VII nasi uczniowie  zajęli czołowe miejsca:
I miejsce- Gabriela Orawiecka
II miejsce- Paulina Adamczyk
III miejsce- Maja Śnieżek.
Przygotowanie: p. B. Fiałkowska i p. M. Stabrawa Biegun

 
Konkurs plastyczny "Moje ulubione zwierzątko" w kl. I - III Print option in slimbox / lytebox? (info)
W kwietniu uczniowie klas I - III zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moje ulubione zwierzątko", którego organizatorem byli wychowawcy świetlicy szkolnej, p. Agata Michalska i p. Ania Warowa - Kręcichwost.
W konkursie wzięło udział 23 uczniów, których prace zostały umieszczone na gazetce świetlicy, tworząc piękną galerię różnorakich zwierząt.
17.05.2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu,11 prac zostało wyróżnionych, aczkolwiek każdy z uczestników został nagrodzony - gratulujemy!

 
Powiatowt Festiwal Twórczości Artystycznej Grodków 2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dorobek artystyczny szkoły zaprezentowaliśmy podczas 24. Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół w Grodkowie.
Dnia 14.05.2018r. zespół z klasy IIIa wziął udział w zmaganiach tanecznych, gdzie wykonał dwa tańce: belgijkę i twista. Po raz kolejny zespół zatańczy na scenie Domu Kultury podczas Dni Grodkowa w sobotę 09.06.2018r.
Przygotowanie: p. Agata Michalska.
Muzyczny dorobek szkoły przedstawiliśmy drugiego dnia festiwalu, mianowicie 15.05.2018r. Oprócz zespołów ,,Wesołki” i ,,Promyczki” na scenie wystąpili soliści z klasy IV: Patrycja Biskup oraz Kacper Perliński. Do koncertu laureatów podczas Dni Grodkowa zakwalifikował się zespół ,,Wesołki” oraz soliści.
Przygotowanie: p. Beata Fiałkowska.

 
Ogród Botaniczny Wrocław 2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Duszniki Zdrój 2018 - kl. I - III Print option in slimbox / lytebox? (info)
We wtorek 15 maja 2018r., uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Dusznik Zdroju. Po przybyciu na miejsce  udaliśmy  się do Muzeum Papiernictwa, gdzie na lekcji muzealnej  poznaliśmy  historię powstania papieru oraz jak rozwijała się produkcja przemysłowa papieru w Polsce. Po zakończeniu lekcji muzealnej odbyły się warsztaty,  podczas których wszyscy mogli samodzielnie czerpać papier. Następnie wyruszyliśmy ulicami  Dusznik w kierunku Parku Zdrojowego. Spacerując alejkami parku, podziwialiśmy niezwykle urozmaiconą roślinność parku i piękne fontanny, odwiedziliśmy dwustuletni Dworek Chopina oraz  budynek Pijalni Wód w której spróbowaliśmy wody – Pieniawy Chopina. Po spacerze uczniowie mieli czas, aby kupić dla siebie i najbliższych pamiątkową rzecz. Zadowoleni  i pełni wrażeń po całym dniu wycieczki wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy klas: Joanna Siubiś, Marta Stabrawa Biegun, Elżbieta Szatanik, Dorota Zaremba, Anna Warowa- Kręcichwost i Dominika Romaniuk. 
Apel z okazji świąt majowych 2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Maj – rocznica pięknych serc,
Maj – rocznica wielkich myśli.
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają ci, co przyszli.

(Michał Arct Trzeci Maj)

Początek  maja to czas wypełniony wieloma ważnymi dla Polaków uroczystościami. 1 maja obchodzimy Święto Pracy i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja, a 8 maja przypada 73. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji 30 kwietnia 2018 roku  uczniowie klasy 4 b   przedstawili montaż słowno-muzyczny, podczas którego w prostych słowach przypomnieli społeczności szkolnej najistotniejsze informacje o tych świętach. Zachęcali do wyrażania dumy z faktu, że jesteśmy Polakami i Europejczykami.
Apel przygotowała p. Danuta Zaryczańska, nad oprawą muzyczną czuwała p. Beata Fiałkowska.
 

 
 
Piłka nożna 2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 14.04.2018r. odbyły się gminne rozgrywki w mini piłkę nożną w Grodkowie.
Reprezentacja szkoły w kategorii chłopców zajęła II miejsce. Opiekun: Ewa Synowerska
 

                                                                                   

 
Pomyśl zanim spróbujesz- konkurs na komiks Print option in slimbox / lytebox? (info)
W klasach IV-VII odbył się konkurs na komiks związany z realizacją programu ,,Pomyśl zanim spróbujesz”. Celem konkursu było przedstawienie problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu plansz w dwuosobowych zespołach. 
Autorzy najlepszych prac:
- Martyna Biernat i Milena Palak
-Sandra Mazur i Zuzanna Starzyńska
-Katarzyna Majewska i Natalia Podgórni
- Maja Śnieżek i Karolina Lipa.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 15
realizacja: Marek Beneda