Z życia szkoły


Dzień Edukacji Narodowej 2015 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W tym roku uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa III, pod kierunkiem P. Elżbiety Szatanik oraz
P. Anny Warowej - Kręcichwost. W piątek - 16 października uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki, zabawne skecze oraz tańce.
Cała uroczystość skierowana była nie tylko do nauczycieli,ale do wszystkich pracowników naszej szkoły.

 
Dzień Edukacji Narodowej w Grodkowie Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu  14 X 2015 r.  uczniowie naszej szkoły zostali  zaproszeni do uświetnienia swoimi występami obchodów Dnia Edukacji Narodowej
w Grodkowie. Na zaprezentowany program artystyczny złożyły się: piosenki, słowo mówione i tańce.
Uczniowie zostali przygotowani i wystąpili pod kierunkiem  p. B. Fiałkowskiej i p. A.Warowej-Kręcichwost.

 
Dzień Pieczonego Ziemniaka w kl.I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
09.10.2015 r., uczniowie klas I,II i III, wspólnie bawili się oraz zajadali pyszne ziemniaki podczas "Dnia pieczonego ziemniaka".
Zabawy zorganizowali wychowawcy klas.Sprawami organizacyjnymi zajęli się rodzice dzieci.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka w Oddziałach Przedszkolnych Print option in slimbox / lytebox? (info)
06.10.2015 r. w oddziałach przedszkolnych zorganizowano "Święto Pieczonego Ziemniaka". Przedszkolaczki brały udział w różnych konkursach i zabawach gdzie motywem przewodnim był "pan ziemniak" - 
szukały ukrytych ziemniaków, biegały z ziemniakiem na łyżce, przekazywały sobie ziemniaka oburącz dołem. Po wspólnej zabawie dzieci degustowały pieczone ziemniaczki.
Całej imprezie towarzyszyła piękna jesienna pogoda oraz miła atmosfera.

 
Wizyta u stomatologa klas I Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 05.10.2015 r. uczniowie klas I w ramach "Akcji Profilaktyki Stomatologicznej", udali się z wizytą do gabinetu stomatologicznego w Grodkowie.
Ząbki każdego z uczniów zostały dokładnie skontrolowane, dzieci dowiedziały się także jak o nie prawidłowo dbać. 

 
Uroczyste Pasowanie na Ucznia Print option in slimbox / lytebox? (info)
02.10.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Lipowej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia.
Pierwszoklasiści z dumą recytowali wiersze, pięknie śpiewali piosenki, a po części artystycznej Pan Dyrektor
każdegoz nich przyjmował do grona uczniów.
Uroczystość przygotowały Panie Marta Stabrawa Biegun i Agnieszka Michalik przy współpracy z rodzicami.


 
Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej Print option in slimbox / lytebox? (info)
30 września 2015r. uczniowie klas I odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Podczas spotkania
dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, wysłuchały utworów literackich oraz wzięły udział
w ciekawych konkursach. Na zakończenie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika
biblioteki. Spotkanie zorganizowała p. Beata Garncarz. 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jak co roku 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Pan Dyrektor ciepłym słowem przywitał wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie.
 
Pożegnanie szóstoklasistów Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Komers 2015 Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Wycieczka - Kotlina Kłodzka Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Dzień Sportu IV-VI Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 01.06.2015r. w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się tradycyjnie Dzień Sportu szkolnego dla klas IV-VI. Obejmował on rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, rzucankę siatkarską. Uczniowie również mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności w ciekawych i licznych indywidualnych konkurencjach sprawnościowych. Nie zabrakło nagród pozyskanych  przez Radę Rodziców od sponsorów. Ten słoneczny i pełen atrakcji dzień zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. 
Koncert laureatów Print option in slimbox / lytebox? (info)
Podczas Grodkowskich Dni Kultury w Koncercie Laureatów  wystąpiła solistka Aleksandra Rudzińska, która zajęła I miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół. Zatańczył także wyróżniony przez jury festiwalu zespół taneczny, a wyróżnienie indywidualne za taniec otrzymał Paweł Schie. 
Turniej unijny w Gnojnej Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 30.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział, w XI Unijnym Turnieju Sportowym, który odbył się w Gnojnej. Reprezentanci poszczególnych klas z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w różnych konkurencjach i zadaniach sportowych np. skok w dal, podciąganie na drążku, ćwiczenia równoważne, kręcenie hula – hop, rzuty do celu itp. Wielu emocji dostarczyły skoki w worku oraz przeciąganie liny. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca policyjnego psa, mieli okazję przejechać się bryczką, poznać klacz o imieniu Psotka.  Po wielu zmaganiach nasi sportowcy mogli posilić się, pyszną kiełbaską z grilla oraz skosztować ciacho. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchar oraz dyplomy. Całej imprezie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda oraz zdrowa, mobilizująca rywalizacja. 
Dzień dziecka I-III i Oddziały Przedszkolne Print option in slimbox / lytebox? (info)

Dnia 03.06.2015 r. w naszej szkole zorganizowano Dzień Dziecka dla uczniów klas I – III oraz naszych najmłodszych wychowanków – przedszkolaków. Impreza odbyła się na nowo wybudowanym placu zabaw „Wesoły zakątek” w Lipowej. Dzieciom zapewniono mnóstwo ciekawych atrakcji i zabaw: malowanie twarzy, mecz piłki nożnej, zadania sprawnościowe, przeciąganie liny, skoki w workach itp. O wspaniałą zabawę i miłą atmosferę zadbali wychowawcy klas, przy współpracy z rodzicami.
 

 
 
XXI PFTASz-taniec Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół w Grodkowie w kategorii  taniec. Zaprezentowali dwa tańce nowoczesne. Wyniki poznamy 6 czerwca podczas Koncertu Laureatów w ramach Grodkowskich Dni Kultury. Opiekun: p. Beata Fiałkowska. 
Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych - konkurs wojewódzki Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 27. 05. 2015 r. w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego  podczas obchodów  ,,Dnia Weterana” odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych”. Uczeń Paweł Schie zajął V miejsce,a Miłosz Czaniecki otrzymał wyróżnienie. 
XXI PFTASz-muzyka Print option in slimbox / lytebox? (info)
Zespół wokalny zaprezentował dwa utwory ludowe: ,,To i hola” oraz ,,Zielony mosteczek”. Na scenie zadebiutowała także Aleksandra Rudzińska, która wykonała dwie piosenki: ,,A ja patrzę, a ja słucham” i ,,Bajkę o hucie wawelskiej”. Solistka została zaproszona do występów podczas Grodkowskich Dni Kultury. Uczniów  przygotowała p. Beata Fiałkowska.

 
XXI PFTASz-plastyka Print option in slimbox / lytebox? (info)
Zgodnie z regulaminem festiwalu do Domu Kultury w Grodkowie przekazaliśmy 14 prac  wykonanych przez uczniów klas IV-VI na lekcjach plastyki, które stanowią artystyczny dorobek szkoły. W kategorii plastyka zajęliśmy III miejsce, a jury przyznało ponadto  4 wyróżnienia indywidualne, które otrzymali następujący uczniowie: Anna Schie, Julia Pawelec, Milosz Czaniecki i Dominik Chomik. 
XV konkurs regionalny "Czy znasz dzieje Grodkowa" Print option in slimbox / lytebox? (info)

Czwartoklasiści wzięli udział w konkursie regionalnym ,,Czy znasz dzieje Grodkowa?”, który zorganizowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie. Spośród ośmiu dwuosobowych drużyn nasi uczniowie Natalia Podgórni i  Dominik Chomik zajęli  I miejsce. Uczniów przygotowała p. Renata Wirt.

 
Wyjazd do Mosznej Print option in slimbox / lytebox? (info)

Uczniowie klas IV-VI w ramach realizacji projektu ,,Fascynujący Świat Nauki i Technologii” w dniu 16 i 17. 04. 2015 r. wzięli udział w zajęciach w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych w Mosznej. Poznali tajniki architektury, światła  i energii jak również wiele ciekawostek dotyczących zamku w Mosznej. 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 15
realizacja: Marek Beneda