Z życia szkoły


Zabawa noworoczna IV-VI Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Spotkanie z leśnikiem Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 04.grudnia 2013r. odbyło się  w naszej szkole spotkanie z leśnikiem Panem Jerzym Dwojakiem, zorganizowane przez nauczyciela przyrody P. Ewę Synowerską. Tematem spotkania było: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Pan Dwojak ciekawie opowiadał o zmianach przyrody w lesie w ciągu roku i o potrzebie pomocy zwierzętom szczególnie w czasie mroźnej zimy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VI.
 
Andrzejki klas IV-VI 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Tak się bawiliśmy!


 
Wyjazd do teatru 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

W spektaklu ,,Szanowny Pan Chrabollini i inne dziwadła” wzięło udział 46 uczniów z klas 4-6. Wszyscy doskonale bawili się na małej scenie Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Wyjazd przygotowały panie R. Wirt i B. Fiałkowska.
 
Opolszczyzna Kuźnią Sportowych Talentów Print option in slimbox / lytebox? (info)

Dnia 19.11.2013 r. klasa I pojechała do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie na festyn sportowy „Opolszczyznakuźnią sportowych talentów”. Celem festynu było rozbudzenie pasji sportowych wśród uczniów w wieku wczesnoszkolnym. Na miejscu spotkało się ze sobą sześć drużyn (uczniowie klas I – III) z różnych szkół gminy Grodków. Wszyscy uczestnicy wykonali sześć prób sportowych. Nie było rywalizacji lecz zabawa oraz zasady gry fair play. Każdy wykonywał ćwiczenia na miarę własnych możliwości. Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Był także słodki poczęstunek dla wytrwałych „zawodników”. Kto wie, może wśród uczniów klasy I PSP w Lipowej rośnie nam jakiś reprezentant Polski w wybranej dziedzinie sportowej ?

 

 
Mój wymarzony zawód Print option in slimbox / lytebox? (info)

To tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uczennica klasy V  Klaudia Mazur otrzymała wyróżnienie.


 
Święto Niepodległości 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

Dnia 8 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy V pod kierunkiem wychowawczyni p. B. Fiałkowskiej. Julia Kowalczuk wykonała  2 pieśni, którymi reprezentowała naszą szkołę podczas XVIII Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej ,,Tobie Polsko” w Olszance. W programie nie zabrakło także legendy ,,O tym, jak powstało polskie godło”.


 
Śniadanie Daje Moc 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

We wrześniu 2013 r. ruszyła III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc dla klas 1-3 szkół podstawowych. W dniu 8 listopada wychowawczynie klasy 1, 2 i 3  zorganizowały w swoich klasach wspólne śniadanie dla uczniów. Uczniowie przynieśli tego dnia pożywne kanapki z ulubionymi warzywami oraz owoce i warzywa jako przekąski. Każda klasa miała emblemat swojego ulubionego warzywa. Przed wspólnym spożyciem śniadania zostały omówione i utrwalone zasady zdrowego odżywiania. Było smacznie, zdrowo i kolorowo, a spożyte witaminy dodały dzieciom energii do nauki i zabawy.
 

 

 
Pasowanie na ucznia 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

25 października 2013 r. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. W uroczystym apelu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów, pan Dyrektor, uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami, a także przewodnicząca Rady Rodziców. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią przygotowali występ artystyczny, a następnie złożyli uroczysty akt ślubowania i otrzymali tuby ze słodkościami. Uroczystość wraz z rodzicami przygotowała mgr Anna Rudnicka.

 
Dzień Edukacji Narodowej 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

11 października 2013r. o godzinie 12.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowała klasa szósta z p. Bogumiłą Plutą. Niespodzianką był występ pierwszaków. 
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)

W tym roku po przemówieniu Dyrektora Szkoły nagrodę za zajęcie III miejsca w wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi - powiedz stop wypadkom" otrzymała Oliwia Gołek. Następnie nagrodami ksiązkowymi uhonorowano uczniów wyróżniających się w nauce z klas I-VI oraz najlepszych czytelników; dyplomy otrzymali reprezentanci szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca w zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Gromkimi oklaskami nagrodzono uczniów klasy IV - Pawła Schie i Jakuba Wolny, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią ocen w szkole.
Na zakończenie apelu Dyrektor Szkoły odczytał List Gratulacyjny oraz wręczył upominki w imieniu Wicestarosty  Ryszarda Jończyka dla Julii Kowalczuk za "wzruszający i profesjonalny występ" podczas uroczystego otwarcia świetlicy wiejskiej w Lipowej.

 
Komers 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)


 
Nagrody dla najlepszych Print option in slimbox / lytebox? (info)

Dnia 21 czerwca 2013r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych uczniów z gminy Grodków,
którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz godnie reprezentowali swoje szkoły w organizowanych konkursach przedmiotowych i artystycznych.
Nagrodę Burmistrza otrzymały nasze uczennice: Julia Kowalczuk i Oliwia Błażniak.


 
 
Dzień Dziecka Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Występ podczas uroczystego otwarcia świetlicy wiejskiej w Lipowej Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Sześciolatki zatańczyły krakowiaka, polkę i taniec kotów w choreografii p. Heleny Banaś. Starsi uczniowie zaprezentowali montaż, na który złożyły się piosenki w wykonaniu zespołu i solistki Julii Kowalczuk, skecz "W chińskiej restauracji" i bajka na wesoło "Kopciuszek", które przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej.

 
Konkurs czytelniczo-ortograficzny Print option in slimbox / lytebox? (info)


 
Dzień Sportu 2013 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. Ciekawy, angażujący wszystkie dzieci scenariusz cieszył się dużym powodzeniem i świetną atmosferą, jaka powinna towarzyszyć takim imprezom.
 
Koncert "Z perkusją dookoła świata" Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
19.Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół Print option in slimbox / lytebox? (info)
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festiwalu w Grodkowie.

W kategorii plastyka zajęliśmy II miejsce, jury przyznało także dwa wyróżnienia indywidualne, które otrzymał Jakub Wolny oraz Janek Dudzik. W kategorii muzyka solistka Julia Kowalczuk śpiewając dwie piosenki "Miłość rośnie w nas" i "Będziesz moją panią" zdobyła I miejsce, a zespół po zaprezentowaniu pieśni ludowych zajął III miejsce.
Opiekun: p.Beata Fiałkowska

 
W Bierkowicach Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie klas II-VI spędzili miło czas w Muzeum Wsi Opolskiej. Podczas wycieczki zapoznali się ze zbiorami muzeum, a także mieli możliwość wzięcia udziału w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Majówka w skansenie. Mistrz-Uczeń 2013",
w którym Katarzyna Marecik zdobyła wyróżnienie. Wyjazd zorganizowały panie Beata Fiałkowska i Lucyna Maciejowska.
 
Apel z okazji świąt majowych Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uroczysty apel z okazji świąt majowych odbył się 6 maja 2013r. Najstarsi uczniowie szkoły w prosty, a zarazem piękny sposób przypomnieli wszystkim te wydarzenia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 13
realizacja: Marek Beneda