Z życia szkoły


Zaczarowany świat Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 7.11.2014 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych w RCRE: Humanicum, Gimnasticum, Instrumentarium, Mechanicum, Gardenium, Elektromagneticum oraz Roboticum.  Spotkanie z nauką było bardzo ciekawe i interesujące.

 
Dzień Edukacji Narodowej 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 13 października 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie  z klasy III pod kierunkiem p. Agnieszki Warowy przygotowali żartobliwy program artystyczny dotyczący  codzienności szkolnej oraz piękne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

 
Konkurs "Jesienna Kukiełka" Print option in slimbox / lytebox? (info)
    W październiku 2014r. nauczyciele oddziałów przedszkolnych zorganizowali rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienna kukiełka”. Konkurs miał na celu integrację rodzin poprzez stworzenie możliwości wspólnej zabawy, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności manualnych, estetycznych oraz zachęcanie do twórczego wykorzystania darów przyrody.
 W konkursie brało udział 42 wychowanków wraz ze swoimi rodzinami. Wszystkie prace były bardzo kolorowe i ciekawe, więc wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. 
Swięto pieczonego ziemniaka Print option in slimbox / lytebox? (info)
10 października 2014r.
Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki.
W tym czasie przedszkolaki brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych,  w których głównym „bohaterem” był ziemniak: poszukiwały ziemniaków w terenie, rzucały ziemniakiem do celu, biegały slalomem z ziemniakiem na łyżce.
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków. 
Spotkanie z policjantem Print option in slimbox / lytebox? (info)
10 października 2014r. dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z policjantami z KPP w Brzegu. Podczas spotkania przedszkolaki utrwalały swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, podróży samochodem a także podczas zabaw. Policjanci informowali także o tym, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, (np. kiedy zauważy się pożar), przypomnieli dzieciom numery alarmowe,  zwrócili też uwagę dzieci na ostrożność wobec osób nieznajomych.
Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

 


 
Rozgrywki sportowe Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniach 18.10.14r. i 25.10.14r. odbyły się gminne rozgrywki w halową piłkę nożną.
W kategorii dziewcząt nasza szkoła zdobyła 3 miejsce na sześć drużyn biorących udział w turnieju, w kategorii chłopców 2 miejsce w gminie. 
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)


 
Komers 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 24 czerwca w naszej szkole miał miejsce komers klas szóstych. Został on rozpoczęty polonezem, a następnie uczniowie wspólnie uczestniczyli w zabawie tanecznej i poczęstunku.

 
Konkurs recytatorski przedszkolaków Print option in slimbox / lytebox? (info)
18.06.2014 r. reprezentanci oddziałów przedszkolnych w naszej szkole, wzięli udział w III Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków, który odbył się w Jędrzejowie. Nasi mali artyści zaprezentowali dwa utwory : "Żabie Kaprysy" oraz "Dlaczego mrówki chodzą boso". Ania Ryłko i Zuzia Starzyńska zajęły I miejsce, natomiast Oliwia Jarosz - Schie i Szymon Skrobacz zajęli miejsce II. Zadowolone dzieci wróciły do szkoły z dyplomami oraz nagrodami w postaci książek. 
Mam talent 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W konkursie wystąpili uczniowie klas IV-VI. Nie zabrakło kabaretu, popisów wokalnych i tanecznych oraz aktorskich.

 
Dzień Sportu Szkolnego 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jak co roku była to doskonała zabawa połączona ze zmaganiami i rywalizacją uczniów klas IV-VI.

 
Bieg Olimpijski w Jędrzejowie Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 11.06.2014r. w Jędrzejowie odbył się 20 już Bieg Olimpijski połączony z otwarciem nowego boiska sportowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się olimpijczycy, władze miasta Grodkowa, dyrektorzy szkół naszej gminy oraz młodzież ze szkół podstawowych , gimnazjów oraz szkół średnich. Nie zabrakło też uczniów z naszej szkoły. Po ukończeniu biegu jedną z atrakcji było losowanie nagród. Szczęśliwcami również okazali się uczniowie ze szkoły w Lipowej.
1.    Wiktoria Biskup i Sebastian Bongilaj  – wygrali rowery.
2.    Martyna Początek – wygrała śpiwór.
                                              Opiekun – Ewa Synowerska.
 
Wycieczka do Wioski Indiańskiej Print option in slimbox / lytebox? (info)
10.06.2014r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Indiańskiej Wioski pod Wrocławiem.  Spędziły tam  wesoło czas zdobywając indiańskie sprawności . 
Dzień mamy i taty Print option in slimbox / lytebox? (info)
09. 06. 2014r w świetlicy wiejskiej w Lipowej dzieci z oddziału przedszkolnego śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze dla swoich kochanych rodziców z okazji ich święta. Po występach wszyscy wspólnie się bawili. 
Wycieczka przedszkolaków do straży pożarnej Print option in slimbox / lytebox? (info)
23 maja 2014r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  poznawały pracę strażaków w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grodkowie. 
Koncert laureatów 2014 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Podczas Grodkowskich Dni Kultury na scenie ponownie zaprezentowali się nasi uczniowie. Zespół taneczny zajął II miejsce w tańcu nowoczesnym, z kolei Julia Kowalczuk zajęła III miejsce  w kategorii muzyka. 
W Ragionalnym Centrum Rozwoju Edukacji Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 30 maja 2014 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. Wśród wyróżnionych prac znalazł się plakat Klaudii Mazur, która zaprezentowała go podczas Opolskiego Festiwalu Nauki w budynku Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.  Praca została wykonana pod kierunkiem p. B. Fiałkowskiej. 
Mobilne planetarium Print option in slimbox / lytebox? (info)
Kolejnym etapem projektu ,,Fascynujący Świat Nauki i Technologii” były zajęcia w mobilnym planetarium. Uczniowie klas I-VI mogli  podróżować w czasie i przestrzeni uczestnicząc w projekcji filmów popularno-naukowych. 
Wycieczka do Bochni Print option in slimbox / lytebox? (info)
21 maja 2014 roku uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do Bochni. Zwiedzili kopalnię soli oraz poszukiwali pierścienia świętej Kingi. Dużą atrakcją była 147-metrowa zjeżdżalnia oraz przejazd pociągiem o nazwie ,,Kuba”. Niezapomnianych wrażeń dostarczył także bałwan solny, za którego można było kiedyś kupić całą wieś.  O bezpieczeństwo uczniów dbały panie:   E. Synowerska, B. Pluta, D. Babicz i A. Warowa.

 
Konkurs na plakat z astronomii Print option in slimbox / lytebox? (info)
W ramach realizacji projektu ,,Fascynujący Świat Nauki i Technologii” został przeprowadzony w szkole konkurs plastyczny na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. 
XX Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół w Grodkowie Print option in slimbox / lytebox? (info)
W kategorii plastyka jury przyznało wyróżnienie Pawłowi Schie.
W kategorii muzyka wystąpiło 3 solistów:
-Julia Kowalczuk, która wykonała piosenki: ,,Dni, których nie znamy” i ,,Hallelujah”;
-Jakub Wolny w utworach: ,,Zabierz się” i ,,Prząśniczka”;
-Wiktor Brączek z grupą raperów wykonał piosenki: ,,Na cztery i na sześć” i ,,Złoty kluczyk”.
Solistka Julia Kowalczuk zakwalifikowała się do koncertu laureatów podczas Grodkowskich Dni Kultury.
W kategorii taniec zaprezentowaliśmy 2 tańce nowoczesne: ,,CRAMELLDANSEN” i ,,BOOGIE BAM DANCE”.
Także zespół taneczny został zakwalifikowany do występów podczas obchodów Grodkowskich Dni Kultury, które odbędą się w sobotę 31.05.2014 r.
Opiekunem uczniów jest p. Beata Fiałkowska.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 15
realizacja: Marek Beneda