Z życia szkoły


Wyjazd do Domu Kultury klas I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 6 lutego2018 r. uczniowie klas I-III udali się do Domu Kultury w Grodkowie na przedstawienie teatralne pt. ,, Dorotka z Krainy Oz” przygotowane przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Ta niezwykle barwna i rozśpiewana opowieść przeniosła ich w świat, w którym  zapewne chcieliby się znaleźć. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki , która przeniosła się w inny, bajeczny wymiar. Uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wychowawcy klas.
 
Zabawa karnawałowa Print option in slimbox / lytebox? (info)

,,Karnawał, karnawał to taniec, zabawa, to rytm, który przenika, gdy płynie muzyka…”
 Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. W naszej szkole również odbyła się zabawa karnawałowa. Korytarz zmienił się w salę balową, która była przyozdobiona balonami i kolorową bibułą.Starsi ucniowie bawili się w sali gimnastycznej. Dzieci z radością czekały na ten dzień. Przebrały się za różnorodne postacie ze swoich ulubionych bajek. Mieliśmy zatem księżniczki, wróżki, cyganki, muszkieterów, czarownice ... Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami takim jak: taniec w parach, taniec z balonem, taniec z kapeluszem, quiz. Wszyscy wspaniale bawili się przy nowoczesnej muzyce. Tradycyjnie w klasach dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek i napoje.  Podczas zabawy wszystkim jej uczestnikom towarzyszył wspaniały nastrój. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy klas.
 
 
 
Hej kolęda, kolęda Print option in slimbox / lytebox? (info)
W sobotę 6 stycznia 2018 r. nasze uczennice  wystąpiły podczas spotkania kolędowego  w Głębocku. Zebrani goście gromkimi brawami nagrodzili zespół ,,Wesołki” oraz solistkę Justynkę Kamoń.
Wzięliśmy także udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Gminy Grodków, który odbył się 11 stycznia 2018 r.  w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie.
W kategorii zespoły:
II miejsce zajął zespół ,,Promyczki”,
wyróżnienie  otrzymał zespół ,,Wesołki”,
wyróżnienie – duet ,,Milena i Kasia”.
Przygotowanie: p. Beata Fiałkowska.

W kategorii soliści II miejsce zajęła Martyna Kiepicz.
Przygotowanie: p. Elżbieta Szatanik.
Martyna Kiepicz wystąpiła także podczas spotkania kolędowego w Starym Grodkowie, które odbyło się 14 stycznia 2018 r.

 
Z życia świetlicy szkolnej... Print option in slimbox / lytebox? (info)
W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 realizowano następujące treści programowe podzielone na cykle tematyczne.
   W miesiącu wrześniu zapoznaliśmy się z zasadami oraz regulaminem bezpiecznego zachowania się w świetlicy szkolnej. Wspominaliśmy wakacje, każdy z nas mógł opowiedzieć co zobaczył oraz w jaki sposób je spędził. Uczyliśmy się jak przeciwdziałać agresji, układaliśmy "przepis" na dobrego przyjaciela. Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, gdzie bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe, graliśmy w piłkę czy w ringo. Spacerowaliśmy po okolicy obserwując zmieniającą się przyrodę. Powitaliśmy złotą polską jesień, wykonywaliśmy prace plastyczne związane z tą porą roku.
   W październiku oczywiście pamiętaliśmy o Dniu Edukacji Narodowej - rozmawialiśmy o pracy nauczyciela oraz o pracy pozostałych pracowników szkoły. Kolejnym tematem były "Dary Pani Jesieni". Czytaliśmy i uczyliśmy się wierszy i piosenek o jesieni. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Jesienny kosz". "Czcimy pamięć tych, którzy odeszli" to kolejny temat który przerabialiśmy na zajęciach.
   W listopadzie czciliśmy Narodowe Święto Niepodległości, a także obchodziliśmy Andrzejki.
   W grudniu pisaliśmy list do Św. Mikołaja oraz wykonywaliśmy jego postać, a także przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywanie ozdób choinkowych, omawianie tradycji świątecznych oraz wspólne ubieranie choinki wprawiły nas w świąteczny nastrój. Kolejnym tematem, na który zwróciliśmy uwagę było Święto Babci i Dziadka oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
   Czas spędzony w świetlicy szkolnej przebiega w miłej atmosferze, dzieci pracują indywidualnie lub w małych grupach rozwijając swoje zainteresowanie i zdolności. Odrabiają zadania domowe, grają w różne gry edukacyjne i dydaktyczne, wykonują prace plastyczne, a także utrwalają wiadomości i umiejętności zdobyte podczas zajęć edukacyjnych poprzez rozwiązywanie różnorakich zadań przygotowywanych przez nauczycieli świetlicy Annę Warową-Kręcichwost, Agatę Michalską, Krystynę Włoch i Renatę Wirt.

 
Turniej Tenisa Stołowego Print option in slimbox / lytebox? (info)
 W styczniu 2018 r.  w naszej szkole odbył się tradycyjnie Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas V – VII.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Dominik Chomik, kl. VII
II miejsce – Oliwier Sumara, kl. VI
III miejsce – Karolina Lipa, kl. VI
Turniej przygotowała i sędziowała: Ewa Synowerska       

 
Konkurs "Choinka" Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Kolędowanie 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Wyjazd do Politechniki Opolskiej Print option in slimbox / lytebox? (info)
W ramach projektu ,,Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” w dniu 14 grudnia  uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach w Instytucie Konfucjusza, gdzie poznali kulturę i język chiński. Następnie uczestniczyli  w pokazie w pracowni fizyczno-informatycznej oraz obserwowali roboty. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs związany z zasadami BHP.

 
Jasełka 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem

A u żłobka Matka Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątk
a snem...

20 grudnia 2017r.  w świetlicy wiejskiej w Lipowej zgromadzili się uczniowie, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne. Poprzez wspólne obejrzenie jasełek przygotowanych przez klasy drugą i trzecie oraz wychowawców E.Szatanik, M.Biegun i D.Zarembę  przypomnieliśmy sobie istotę cudu narodzenia Chrystusa. Przedstawienie to wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, a wyśpiewane kolędy i pastorałki, gra na instrumentach muzycznych oraz gra aktorska naszych uczniów sprawiła, iż niejednej osobie zakręciła się łza w oku i serce mocniej zabiło...
Oto kilka wspomnień...

 
Wizyta przedszkolaków w piekarni Print option in slimbox / lytebox? (info)

We wtorek 12 grudnia 2017r. nasze przedszkolaki odwiedziły piekarnię „Pizzerka”  w Grodkowie. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciast na różne rodzaje pieczywa. Dowiedziały się, jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek i rogalików oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Była również najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych rogalików z czekoladą. Serdeczne podziękowania dla panów piekarzy za możliwość zwiedzenia piekarni i wzbogacenia wiedzy na temat produkcji pieczywa.

 
Mikołajki 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
"Siwa broda i spodnie na szelkach,        
Ciepłe buty i czapka czerwona.
Już zaczyna pakować prezenty
i za chwilę przyjedzie tu do nas!"     6 grudnia 2017r.  dzieci z oddziałów przedszkolnych oczekiwały wizyty Mikołaja w świetlicy wiejskiej. Aby czas szybciej upłynął spędziliśmy go na wspólnych zabawach muzyczno - ruchowych.
     Kiedy nadszedł wyczekiwany moment przedszkolaki powitały Mikołaja piosenkami. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent oraz zabawki dla grup przedszkolnych. Rozpoczęła się wspólna zabawa z Mikołajem, która wszystkim dostarczyła wiele radości.
     Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz rodzicom za pomoc w organizacji imprezy mikołajkowej.
 Także do naszej szkoły zawiatł Święty Mikołaj razem z pomocnikiem - elfem, odwiedzając wszystkich naszych uczniów.
    
Spotkanie z leśniczym Print option in slimbox / lytebox? (info)
   4 grudnia 2017r.  dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził leśniczy z Nadleśnictwa Tułowice – pan Jerzy Dwojak. Gość opowiedział o swojej pracy, o zwierzętach i ptakach  zamieszkujących las, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Dużą radość sprawiła przedszkolakom gra pana leśniczego na trąbce – sygnałówce. Chętne dzieci miały okazję spróbowania tej sztuki, co okazało się nie takim łatwym zadaniem.
Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe broszurki przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
 Serdecznie dziękujemy!

 
Andrzejki 2017 Oddział Przedszkolny Print option in slimbox / lytebox? (info)
A tak bawiły się nasze przedszkolaki.... 
Andrzejki 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W czwartek, 30 listopada 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki – dzień wróżb i zabaw. Wróżby dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, kim będzie w przyszłości i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbach odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy bawili się wesoło. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców.
Nad organizacją i bezpieczeństwem imprezy czuwali wychowawcy klas. 

 
Bądź widoczny na drodze Print option in slimbox / lytebox? (info)
21 listopada 2017 oddziały przedszkolne odwiedziła Straż Miejska z Grodkowa.
Przeprowadziła pogadankę z dziećmi nt. „Bezpieczne dziecko”. Strażnicy zaprezentowali narzędzia potrzebne im do pracy oraz wyjaśnili dzieciom na czym polega ich praca. Radości ze spotkania było co niemiara. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki i opaski odblaskowe.
Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej za miłą wizytę.

 
Święto Niepodległości 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 13.11.2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczęszczający na warsztaty recytatorskie i zajęcia artystyczne z klasy IV a, IV b i VII  przybliżyli  historię naszego kraju – jak powstało polskie godło oraz  czasy, gdy Polska na 123 lata straciła niepodległość. Opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Odświętny charakter uroczystości podkreślały stroje oraz kotyliony w barwach narodowych.
 Akademię przygotowały panie: Beata Fiałkowska i Krystyna Włoch.
 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 26.10.2017 w ramach projektu "Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej" odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Przysieczy.  Po przyjeździe do Zagrody Gościnnej Państwa Lipińskich przywitano nas, a następnie gospodarz opowiedział nam o chorobie zwierzęcej, czyli "wściekliźnie", zapoznał z tradycją robienia masła i chleba, a także przeprowadził wykład o lesie i grzybach jadalnych. Następnie zwiedzaliśmy gospodarstwo, mieliśmy okazję przejechać się po okolicy konnym powozem. Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Opiekunowie: Agata Michalska i Daria Babicz

 
Święto Niepodległości Grodków Print option in slimbox / lytebox? (info)
11 listopada reprezentanci naszej szkoły brali udział w grodkowskich obchodach związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, po czym odbyła się na uroczysta Msza Św. Następnie udaliśmy się na rynek miasta gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.

 
Piłka nożna 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu  04.11.2017r.  w Grodkowie odbyły się halowe rozgrywki w piłkę nożną na szczeblu gminnym.
Zespół chłopców z naszej szkoły  w składzie:  Marszałek M.,  Sumara O.,  Schie P.,  Lach M.,  Kapica K., Siwak F.,  Śnieżek Ł., Pasławski G., Bartoszyński K., Krzyśków J.   zajął  I miejsce  i tym samym będzie reprezentował naszą gminę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. 
Opiekun : Ewa Synowerska


                                                              

 
Śniadanie Daje Moc 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 8 listopada 2017r. po raz kolejny uczniowie kl. I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka , a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację , oraz promocję prawidłowego żywienia.
                Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki , sałatki warzywno-owocowe i soki.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę , ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Nad przebiegiem akcji i bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas:’
•    Joanna Siubiś kl.I
•    Elżbieta Szatanik kl.II
•    Marta Stabrawa Biegun kl. IIIa
•    Dorota Zaremba kl.IIIb
•    Dominika Romaniuk

 
Dzień Edukacji Narodowej 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
12 października 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przedstawiła klasa IIIa i IIIb.  Apel przygotowały panie Marta Stabrawa Biegun, Dorota Zaremba i Dominika Romaniuk.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 15
realizacja: Marek Beneda