Z życia szkoły


Koncert Bogdana Grada Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 26 maja 2009r. odbył się koncert dla klas 0 - 6. Wirtuoz omówił historie i budowę instrumentów strunowych, sposób gry i ich praktyczne zastosowania w muzyce. Uczniowie klaskali rytmicznie grali na instrumentach perkusyjnych, falowali i słuchali brzmienia melodii granych na charango, banjo, mandolinie, bałałajce, bouzouki oraz na gitarze. Na koniec był quiz: "Jaka to melodia?"

Więcej…
 
XV Powiatowy Festiwal Trórczości Artystycznej Print option in slimbox / lytebox? (info)

W kategorii muzyka naszą szkołę reprezentował chórek z utworami: "Wiosenny wiatr" oraz "To i hola" a także solistka Karolina Warowy. Zaśpiewał też zespół wokalny któremu akompaniowały gościnnie nasze absolwentki: Paulina Goryl i Natalia Rutowicz. Do występów uczennice przygotowała: Pani Beata Fiałkowska.

Więcej…
 
VI Unijny Turniej Sportowy w Gnojnej Print option in slimbox / lytebox? (info)

To impreza, w której nasi uczniowie corocznie biorą udział. Tym razem zajęliśmy pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy dyplom za zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym "Profilaktyka Uzależnień" oraz dyplom za osiągnięcia sportowe. Z uczniami pojechały panie: Lucyna Maciejowska i Daria Babicz.

 
Wyjazd na majówkę Print option in slimbox / lytebox? (info)

Wycieczka do Opola, w której wzięło udział ponad 100 uczniów z klas 1 - 6 odbyła się w dniu 13 maja 2009. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie uczniowie poznali metody badania ptasich wędrówek, obejrzeli porcelanę i galerię malarstwa polskiego XIX i XX wieku. Następnie pojechaliśmy na Majówkę w skansenie "Mistrz - Uczeń 2009", by wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym. Wyjazd zorganizowały panie: Beata Fiałkowska i Lucyna Maciejowska.

Więcej…
 
Rocznica uchwalenia konstytucji 3. maja Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 4 maja 2009r. z udziałem społeczności szkolnej klas 4 - 6 odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji. Dziewczyny z klasy 6 wcieliły się w role mocarstw, które dokonały rozbiorów, zaś na tronie zasiadł król S.A. Poniatowski, który naświetlił tło społeczeństwa sprzed 128 lat. W krótkim montażu pod kierunkiem pani Beaty Fiałkowskiej uczniowie przypomnieli wiele faktów historycznych.

Więcej…
 
Spotkanie z rycerzem Print option in slimbox / lytebox? (info)

Spotkanie z rycerzem z bractwa opolskiego.

W dniu 24 IV 2009r. uczniowie klas 4 - 6 mogli podziwiać poszczególne elementy stroju rycerskiego. Była pogadanka o zwyczajach i obyczajach, każdy mógł przymierzyć hełm i rękawice. Aby tradycji stało się za dość do uderzenia mieczem ustawiła się bardzo długa kolejka.

Więcej…
 
CZAR PAR Print option in slimbox / lytebox? (info)

W konkursie matematyczno-przyrodniczym dla uczniów klas piątych z gminy Grodków Angelika Robak i Daniel Cupriak zajęli drugie miejsce. Przygotowały ich panie: Bogumiła Pluta (matematyka) i Anna Marzęcka (przyroda).

 
Sprawdzian klasa 6 Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 2 IV 09r. punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klasy 6A i 6B przystąpili do pierwszego w swoim życiu tak poważnego sprawdzianu. 

Więcej…
 
Powitanie wiosny Print option in slimbox / lytebox? (info)

W tym roku zima nie chciała odejść. Gdy paliliśmy marzanny było bardzo zimno. Nastroje poprawiły się gdy zaczęliśmy śpiewać piosenki o wiośnie. Pięknie prezentowały się gaiki i marzanny, z których każda otrzymała imię.

Więcej…
 
Dzień kobiet Print option in slimbox / lytebox? (info)

W ramach zajęć koła recytatorskiego pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej uczniowie z klasy 6A i 6B przygotowali występ kabaretu. Na montaż złożyły się skecze, tańce i śpiewy w wykonaniu chłopców, Było dużo wspaniałej zabawy a uśmiech i radosny nastrój towarzyszył płci pięknej przez cały dzień.

Więcej…
 
Konkursy Print option in slimbox / lytebox? (info)

W konkursie gminnym z języka polskiego Julia Wierny zajęła drugie miejsce. Opiekun pani Beata Fiałkowska. W konkursie recytatorskim nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. Na sukces zapracowały Krystyna Fiałkowska i Magdalena Czaniecka (przygot. p. Beata Fiałkowska) oraz Sylwia Sobel, Magdalena Urban i Martyna Pawelec (przygot. p. Renata Wirt)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 13
realizacja: Marek Beneda