Z życia szkoły


Konkursy 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanych konkursach przedmiotowych i artystycznych.
GMINNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

- konkurs języka angielskiego - Daniel Cupriak III miejsce
                                        - Dawid Bąk IV miejsce
                  opiekun p.Daria Babicz

- konkurs języka polskiego - Paulina Zaryczańska I miejsce
                                    - Magdalena Setla IV miejsce
                  opiekun p. Beata Fiałkowska

- konkurs przyrodniczy - Daniel Cupriak I miejsce
                         opiekun p.Ewa Synowerska

- konkurs matematyczny - Daniel Cupriak V miejsce
                         opiekun p.Bogumiła Pluta

 

Więcej…
 
Dzień kobiet 2009/2010

 

Program kabaretowy w tym roku przygotowali uczniowie klasy V. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Dziewczyny wcieliły się w rolę kobiety miejskiej i wiejskiej, zaś chłopcy tańczyli kankana w przebraniu dziewczyn.W programie ponadto zobaczyliśmy reklamę plastra "chud-nij", skecz o Feliksie i jego żonie oraz "Poziomkowy krzaczek" i taniec raperów. Uczniowie przygotowali występ pod kierunkiem p.Beaty Fiałkowskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z leśniczym Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 14.12.2009 odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa w Tułowicach panem Jerzym Dwojakiem. Spotkanie dotyczyło przekazania wiedzy uczniom na temat środowiska przyrodniczego z uwzględnieniem ekosystemów leśnych w naszej okolicy. Głównym tematem było zachowanie zwierząt w różnych porach roku, ich dokarmianie w okresie zimy. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody pani Ewa Synowerska. 

Więcej…
 
Komers Print option in slimbox / lytebox? (info)



Wychowawcy klas VI wspólnie z rodzicami przygotowali komers. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście oraz rodzice. Komers rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów kl.VI.

Więcej…
 
Innowacja Print option in slimbox / lytebox? (info)

Od września 2008r. do maja 2009r. w klasach IV-VI wdrażana była innowacja pedagogiczna pod nazwą „Polubić ortografię”. Uczniowie realizowali różne zadania służące poprawie kompetencji ortograficznych. Pod koniec maja przeprowadzone zostało dyktando, po którym szkolnym mistrzem ortografii został Daniel Cupriak.

Więcej…
 
Pierwsza Pomoc Print option in slimbox / lytebox? (info)

W ramach udzielania Pierwszej Pomocy został przeprowadzony pokaz i szkolenie uczniów w naszej szkole. Szkolenie przeprowadziła pani Ewa Synowerska

Więcej…
 
Koncert laureatów Print option in slimbox / lytebox? (info)

W sobotę 06.06.2009r. podczas Dni Grodkowa odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i pucharów laureatom XV Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół. Zajęliśmy II miejsce w kategorii „plastyka” oraz III miejsce w kategorii „muzyka” – chór. Uczniów przygotowała pani Beata Fiałkowska.

Więcej…
 
Wycieczka Kraków - Ojców Print option in slimbox / lytebox? (info)

Podczas dwudniowej wycieczki zorganizowanej przez panie Renatę Wirt i Beatę Fiałkowską zobaczyliśmy zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, ”Źródełko Miłości” i obejrzeliśmy zjawiska krasowe w Grocie Łokietka. Z Kalwarii Zebrzydowskiej udaliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedzaliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i Wawel. Udało nam się zobaczyć nie tylko arrasy, ale i „Hołd pruski” J.Matejki.

Więcej…
 
Dzień dziecka Print option in slimbox / lytebox? (info)

 

Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były rozgrywki międzyklasowe, gra w palanta
i w piłkę nożną, siatkówka, skoki przez gumy i gra w babingtona. Uczniowie rozłożyli koce na trawie obok szkoły, by ze smakiem zjeść kiełbaskę z grilla

Więcej…
 
Koncert Bogdana Grada Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 26 maja 2009r. odbył się koncert dla klas 0 - 6. Wirtuoz omówił historie i budowę instrumentów strunowych, sposób gry i ich praktyczne zastosowania w muzyce. Uczniowie klaskali rytmicznie grali na instrumentach perkusyjnych, falowali i słuchali brzmienia melodii granych na charango, banjo, mandolinie, bałałajce, bouzouki oraz na gitarze. Na koniec był quiz: "Jaka to melodia?"

Więcej…
 
XV Powiatowy Festiwal Trórczości Artystycznej Print option in slimbox / lytebox? (info)

W kategorii muzyka naszą szkołę reprezentował chórek z utworami: "Wiosenny wiatr" oraz "To i hola" a także solistka Karolina Warowy. Zaśpiewał też zespół wokalny któremu akompaniowały gościnnie nasze absolwentki: Paulina Goryl i Natalia Rutowicz. Do występów uczennice przygotowała: Pani Beata Fiałkowska.

Więcej…
 
VI Unijny Turniej Sportowy w Gnojnej Print option in slimbox / lytebox? (info)

To impreza, w której nasi uczniowie corocznie biorą udział. Tym razem zajęliśmy pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy dyplom za zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym "Profilaktyka Uzależnień" oraz dyplom za osiągnięcia sportowe. Z uczniami pojechały panie: Lucyna Maciejowska i Daria Babicz.

 
Wyjazd na majówkę Print option in slimbox / lytebox? (info)

Wycieczka do Opola, w której wzięło udział ponad 100 uczniów z klas 1 - 6 odbyła się w dniu 13 maja 2009. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie uczniowie poznali metody badania ptasich wędrówek, obejrzeli porcelanę i galerię malarstwa polskiego XIX i XX wieku. Następnie pojechaliśmy na Majówkę w skansenie "Mistrz - Uczeń 2009", by wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym. Wyjazd zorganizowały panie: Beata Fiałkowska i Lucyna Maciejowska.

Więcej…
 
Rocznica uchwalenia konstytucji 3. maja Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 4 maja 2009r. z udziałem społeczności szkolnej klas 4 - 6 odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji. Dziewczyny z klasy 6 wcieliły się w role mocarstw, które dokonały rozbiorów, zaś na tronie zasiadł król S.A. Poniatowski, który naświetlił tło społeczeństwa sprzed 128 lat. W krótkim montażu pod kierunkiem pani Beaty Fiałkowskiej uczniowie przypomnieli wiele faktów historycznych.

Więcej…
 
Spotkanie z rycerzem Print option in slimbox / lytebox? (info)

Spotkanie z rycerzem z bractwa opolskiego.

W dniu 24 IV 2009r. uczniowie klas 4 - 6 mogli podziwiać poszczególne elementy stroju rycerskiego. Była pogadanka o zwyczajach i obyczajach, każdy mógł przymierzyć hełm i rękawice. Aby tradycji stało się za dość do uderzenia mieczem ustawiła się bardzo długa kolejka.

Więcej…
 
CZAR PAR Print option in slimbox / lytebox? (info)

W konkursie matematyczno-przyrodniczym dla uczniów klas piątych z gminy Grodków Angelika Robak i Daniel Cupriak zajęli drugie miejsce. Przygotowały ich panie: Bogumiła Pluta (matematyka) i Anna Marzęcka (przyroda).

 
Sprawdzian klasa 6 Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 2 IV 09r. punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klasy 6A i 6B przystąpili do pierwszego w swoim życiu tak poważnego sprawdzianu. 

Więcej…
 
Powitanie wiosny Print option in slimbox / lytebox? (info)

W tym roku zima nie chciała odejść. Gdy paliliśmy marzanny było bardzo zimno. Nastroje poprawiły się gdy zaczęliśmy śpiewać piosenki o wiośnie. Pięknie prezentowały się gaiki i marzanny, z których każda otrzymała imię.

Więcej…
 
Dzień kobiet Print option in slimbox / lytebox? (info)

W ramach zajęć koła recytatorskiego pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej uczniowie z klasy 6A i 6B przygotowali występ kabaretu. Na montaż złożyły się skecze, tańce i śpiewy w wykonaniu chłopców, Było dużo wspaniałej zabawy a uśmiech i radosny nastrój towarzyszył płci pięknej przez cały dzień.

Więcej…
 
Konkursy Print option in slimbox / lytebox? (info)

W konkursie gminnym z języka polskiego Julia Wierny zajęła drugie miejsce. Opiekun pani Beata Fiałkowska. W konkursie recytatorskim nasze uczennice zdobyły wyróżnienie. Na sukces zapracowały Krystyna Fiałkowska i Magdalena Czaniecka (przygot. p. Beata Fiałkowska) oraz Sylwia Sobel, Magdalena Urban i Martyna Pawelec (przygot. p. Renata Wirt)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 13
realizacja: Marek Beneda