Z życia szkoły


Pierwszy dzień wiosny Print option in slimbox / lytebox? (info)

Z okazji pierwszego dnia wiosny w klasach 4-6 odbył się konkurs Mam talent.   Mogliśmy podziwiać piosenki, recytacje, tańce a także grę na instrumentach dętych. Uczestnicy pierwszej edycji tego konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Marzanny i gaiki doskonale prezentowały się  w towarzystwie przebierańców. Wielu wrażeń dostarczyła bajka integracyjna Czerwony Kapturek.

 

Więcej…
 
Konkursy szkolne Print option in slimbox / lytebox? (info)

W klasach 4-6 odbył się szkolny konkurs recytatorski oraz konkurs plastyczny pod nazwą 50 lat załogowych lotów kosmicznych. Dużą popularnością cieszył się konkurs Powódź, pożar  dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą. Wytypowane przez jury prace zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, a laureaci otrzymali kalendarze strażackie.

 

 

Więcej…
 
Dzień kobiet Print option in slimbox / lytebox? (info)

W programie artystycznym z okazji Dnia Kobiet nie zabrakło skeczy, piosenek , tańców i bajek. Dużym zaskoczeniem dla widowni był gościnny występ Mariolki i Gabrychy,  kolejna wizyta kobiety miejskiej    i wiejskiej, wiadomości sportowe i prognoza pogody zmiennej jak kobieta. Pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej uczniowie z klasy piątej przedstawili krótkie bajki z morałem, a kandydatki na miss szkoły odtańczyły taniec baja bongo.

 

 

Więcej…
 
Pierwszy Dzień Wiosny 2011 - kl. 1 - 3 Print option in slimbox / lytebox? (info)

Więcej…
 
Turniej mitologiczny Print option in slimbox / lytebox? (info)

 Projekt edukacyjny z Mitologią na ty to zadanie realizowane cyklicznie od kilku lat. W tym roku piątoklasiści prezentowali różne ciekawostki o bogach olimpijskich wraz z ich atrybutami.

 

Więcej…
 
Święto Niepodległości Print option in slimbox / lytebox? (info)

Apel z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowały pod kierunkiem p. B. Fiałkowskiej uczennice uczęszczające na zajęcia koła polonistycznego. W programie artystycznym nie zabrakło oprócz poezji i pieśni patriotycznych  także legendy o Lechu.

 

Więcej…
 
Jasełka Print option in slimbox / lytebox? (info)

Wspólne kolędowanie połączone z jasełkami przygotowały pod kierunkiem p. B. Fiałkowskiej uczennice klasy szóstej. Po raz pierwszy w jasełkach wzięli udział czwartoklasiści, którzy zaprezentowali się w bardzo oryginalnych strojach. Po kolędowaniu wszyscy złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

 

Więcej…
 
Komers 2009/2010

Uczniowie klasy szóstej rozpoczęli zabawę od poloneza. Następnie była dyskoteka i poczęstunek. O dobrą zabawę zadbała wychowawczyni p. Bogumiła Pluta a także panie z trójki klasowej.

Więcej…
 
Odnawialne źródła energii 2009/2010

W II etapie konkursu gminnego nt. odnawialnych źródeł energii uczestniczył Daniel Cupriak, który został przygotowany przez p. E. Synowerską. W sumie Daniel zakwalifikował się po prezentacji do III etepu, gdzie zajął III miejsce.W Gminnym Konkursie Plastycznym nt. odnawialnych źródeł energii nasi uczniowie także wzięli udział. Prace wykonane pod kierunkiem p. B. Fiałkowskiej zostały ocenione bardzo wysoko, ponieważ jury przyznało nagrodę główną Tomaszowi Brączkowi oraz Karolinie Hotek. Wyróżnienia otrzymała Katarzyna Zygmunt i Marta Sobel

Więcej…
 
Dzień dziecka i dzień sportu 2009/2010

Corocznie Dzień Sportu obchodzimy w naszej szkole razem z Dniem Dziecka.
W tym roku rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. "Przyjaciele" B.Hertza w wykonaniu klasy V pod kier. p.Beaty Fiałkowskiej. Klasa VI przygotowała turniej "Czar par". Kolejną zabawą "na wesoło"była "Radka w ciemno". Nad całością czuwała p. Bogumiła Pluta. W związku z Dniem Sportu odbyły się rywalizacje klasowe w piłkę siatkową (kl.V i VI) oraz rzucankę siatkarską (kl.VI). Reprezentacje kl.IV-VI rywalizowały także podczas pokonywania toru przeszkód. Scenariusz zajęć sportowych oraz ich sprawny przebieg był dziełem pani Ewy Synowerskiej

Więcej…
 
Wyjazdy 2009/2010

Bierkowice- uczniowie klas IV – VI pomimo okropnej pogody bawili się świetnie  w Muzeum Wsi Opolskiej. W dniu 18 maja 30- dzieci z naszej szkoły wzięło udział w Majówce w skansenie, a także w pokazie w kuźni i w lekcji muzealnej. Wyjazd zorganizowały panie: B. Fiałkowska, R. Wirt i Z. Bogucka.

W dniu 8 czerwca 2010 roku odbyła się wycieczka po Kotlinie Klodzkiej  dla klas IV – VI, którą zorganizowała p. B. Pluta. Uczniowie zwiedzili szopkę wambierzycką  i bazylikę, zdobyli Szczeliniec, wypoczęli w skansenie oraz zobaczyli kaplicę czaszek i park zdrojowy w Kudowie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały także panie: E. Synowerska, B. Fiałkowska i Z. Bogucka.

Więcej…
 
Konkursy 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanych konkursach przedmiotowych i artystycznych.
GMINNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

- konkurs języka angielskiego - Daniel Cupriak III miejsce
                                        - Dawid Bąk IV miejsce
                  opiekun p.Daria Babicz

- konkurs języka polskiego - Paulina Zaryczańska I miejsce
                                    - Magdalena Setla IV miejsce
                  opiekun p. Beata Fiałkowska

- konkurs przyrodniczy - Daniel Cupriak I miejsce
                         opiekun p.Ewa Synowerska

- konkurs matematyczny - Daniel Cupriak V miejsce
                         opiekun p.Bogumiła Pluta

 

Więcej…
 
Dzień kobiet 2009/2010

 

Program kabaretowy w tym roku przygotowali uczniowie klasy V. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Dziewczyny wcieliły się w rolę kobiety miejskiej i wiejskiej, zaś chłopcy tańczyli kankana w przebraniu dziewczyn.W programie ponadto zobaczyliśmy reklamę plastra "chud-nij", skecz o Feliksie i jego żonie oraz "Poziomkowy krzaczek" i taniec raperów. Uczniowie przygotowali występ pod kierunkiem p.Beaty Fiałkowskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z leśniczym Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 14.12.2009 odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa w Tułowicach panem Jerzym Dwojakiem. Spotkanie dotyczyło przekazania wiedzy uczniom na temat środowiska przyrodniczego z uwzględnieniem ekosystemów leśnych w naszej okolicy. Głównym tematem było zachowanie zwierząt w różnych porach roku, ich dokarmianie w okresie zimy. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przyrody pani Ewa Synowerska. 

Więcej…
 
Komers Print option in slimbox / lytebox? (info)Wychowawcy klas VI wspólnie z rodzicami przygotowali komers. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście oraz rodzice. Komers rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów kl.VI.

Więcej…
 
Innowacja Print option in slimbox / lytebox? (info)

Od września 2008r. do maja 2009r. w klasach IV-VI wdrażana była innowacja pedagogiczna pod nazwą „Polubić ortografię”. Uczniowie realizowali różne zadania służące poprawie kompetencji ortograficznych. Pod koniec maja przeprowadzone zostało dyktando, po którym szkolnym mistrzem ortografii został Daniel Cupriak.

Więcej…
 
Pierwsza Pomoc Print option in slimbox / lytebox? (info)

W ramach udzielania Pierwszej Pomocy został przeprowadzony pokaz i szkolenie uczniów w naszej szkole. Szkolenie przeprowadziła pani Ewa Synowerska

Więcej…
 
Koncert laureatów Print option in slimbox / lytebox? (info)

W sobotę 06.06.2009r. podczas Dni Grodkowa odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i pucharów laureatom XV Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół. Zajęliśmy II miejsce w kategorii „plastyka” oraz III miejsce w kategorii „muzyka” – chór. Uczniów przygotowała pani Beata Fiałkowska.

Więcej…
 
Wycieczka Kraków - Ojców Print option in slimbox / lytebox? (info)

Podczas dwudniowej wycieczki zorganizowanej przez panie Renatę Wirt i Beatę Fiałkowską zobaczyliśmy zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, ”Źródełko Miłości” i obejrzeliśmy zjawiska krasowe w Grocie Łokietka. Z Kalwarii Zebrzydowskiej udaliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedzaliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i Wawel. Udało nam się zobaczyć nie tylko arrasy, ale i „Hołd pruski” J.Matejki.

Więcej…
 
Dzień dziecka Print option in slimbox / lytebox? (info)

 

Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były rozgrywki międzyklasowe, gra w palanta
i w piłkę nożną, siatkówka, skoki przez gumy i gra w babingtona. Uczniowie rozłożyli koce na trawie obok szkoły, by ze smakiem zjeść kiełbaskę z grilla

Więcej…
 
Koncert Bogdana Grada Print option in slimbox / lytebox? (info)

W dniu 26 maja 2009r. odbył się koncert dla klas 0 - 6. Wirtuoz omówił historie i budowę instrumentów strunowych, sposób gry i ich praktyczne zastosowania w muzyce. Uczniowie klaskali rytmicznie grali na instrumentach perkusyjnych, falowali i słuchali brzmienia melodii granych na charango, banjo, mandolinie, bałałajce, bouzouki oraz na gitarze. Na koniec był quiz: "Jaka to melodia?"

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 14
realizacja: Marek Beneda