Z życia szkoły


Spotkanie z leśniczym Print option in slimbox / lytebox? (info)
   4 grudnia 2017r.  dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził leśniczy z Nadleśnictwa Tułowice – pan Jerzy Dwojak. Gość opowiedział o swojej pracy, o zwierzętach i ptakach  zamieszkujących las, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Dużą radość sprawiła przedszkolakom gra pana leśniczego na trąbce – sygnałówce. Chętne dzieci miały okazję spróbowania tej sztuki, co okazało się nie takim łatwym zadaniem.
Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe broszurki przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.
 Serdecznie dziękujemy!

 
Andrzejki 2017 Oddział Przedszkolny Print option in slimbox / lytebox? (info)
A tak bawiły się nasze przedszkolaki.... 
Andrzejki 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W czwartek, 30 listopada 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki – dzień wróżb i zabaw. Wróżby dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, kim będzie w przyszłości i komu w życiu się powiedzie. Po wróżbach odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy bawili się wesoło. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców.
Nad organizacją i bezpieczeństwem imprezy czuwali wychowawcy klas. 

 
Bądź widoczny na drodze Print option in slimbox / lytebox? (info)
21 listopada 2017 oddziały przedszkolne odwiedziła Straż Miejska z Grodkowa.
Przeprowadziła pogadankę z dziećmi nt. „Bezpieczne dziecko”. Strażnicy zaprezentowali narzędzia potrzebne im do pracy oraz wyjaśnili dzieciom na czym polega ich praca. Radości ze spotkania było co niemiara. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki i opaski odblaskowe.
Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej za miłą wizytę.

 
Święto Niepodległości 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 13.11.2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczęszczający na warsztaty recytatorskie i zajęcia artystyczne z klasy IV a, IV b i VII  przybliżyli  historię naszego kraju – jak powstało polskie godło oraz  czasy, gdy Polska na 123 lata straciła niepodległość. Opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Odświętny charakter uroczystości podkreślały stroje oraz kotyliony w barwach narodowych.
 Akademię przygotowały panie: Beata Fiałkowska i Krystyna Włoch.
 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 26.10.2017 w ramach projektu "Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej" odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Przysieczy.  Po przyjeździe do Zagrody Gościnnej Państwa Lipińskich przywitano nas, a następnie gospodarz opowiedział nam o chorobie zwierzęcej, czyli "wściekliźnie", zapoznał z tradycją robienia masła i chleba, a także przeprowadził wykład o lesie i grzybach jadalnych. Następnie zwiedzaliśmy gospodarstwo, mieliśmy okazję przejechać się po okolicy konnym powozem. Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Opiekunowie: Agata Michalska i Daria Babicz

 
Święto Niepodległości Grodków Print option in slimbox / lytebox? (info)
11 listopada reprezentanci naszej szkoły brali udział w grodkowskich obchodach związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, po czym odbyła się na uroczysta Msza Św. Następnie udaliśmy się na rynek miasta gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.

 
Piłka nożna 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu  04.11.2017r.  w Grodkowie odbyły się halowe rozgrywki w piłkę nożną na szczeblu gminnym.
Zespół chłopców z naszej szkoły  w składzie:  Marszałek M.,  Sumara O.,  Schie P.,  Lach M.,  Kapica K., Siwak F.,  Śnieżek Ł., Pasławski G., Bartoszyński K., Krzyśków J.   zajął  I miejsce  i tym samym będzie reprezentował naszą gminę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. 
Opiekun : Ewa Synowerska


                                                              

 
Śniadanie Daje Moc 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 8 listopada 2017r. po raz kolejny uczniowie kl. I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka , a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację , oraz promocję prawidłowego żywienia.
                Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki , sałatki warzywno-owocowe i soki.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę , ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Nad przebiegiem akcji i bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas:’
•    Joanna Siubiś kl.I
•    Elżbieta Szatanik kl.II
•    Marta Stabrawa Biegun kl. IIIa
•    Dorota Zaremba kl.IIIb
•    Dominika Romaniuk

 
Dzień Edukacji Narodowej 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
12 października 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przedstawiła klasa IIIa i IIIb.  Apel przygotowały panie Marta Stabrawa Biegun, Dorota Zaremba i Dominika Romaniuk.

 
Wyjazd do teatru kl.I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 10.10.2017r.uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. ,,Brzydkie Kaczątko”
wg H. Ch. Andersena. Przepiękna baśń zawiera pouczenie ,aby nie osądzać nikogo po wyglądzie i na pierwszy rzut oka.
W miarę upływu czasu ludzie się zmieniają i z ,,brzydkiego kaczątka” przekształcają się w pięknych i atrakcyjnych.
Trzeba tylko czekać cierpliwie jakiś czas, dać szansę na zmianę, być wyrozumiałym.
Nie należy w żadnym wypadku wyśmiewać się czy dokuczać komuś, kto może nie jest najładniejszy.
Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do swoich domów.Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy klas:
Joanna Siubiś, Elżbieta Szatanik , Marta Stabrawa Biegun, Dorota Zaremba i Dominika Romaniuk.
 
Święto Pieczonego Ziemniaka w Oddziałach Przedszkolnych Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jak co roku w pierwszych dniach jesieni dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka.
Dzień ten urozmaiciły różnego rodzaju zabawy i konkursy.
Pogoda dopisała, humory również, a pieczone ziemniaki smakowały wyśmienicie.
 Za pomoc w organizacji tego święta serdecznie dziękujemy rodzicom.

 
"Jesteśmy już uczniami" Print option in slimbox / lytebox? (info)
06 października 2017 w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci przygotowywały się do uroczystości pasowania na ucznia od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Po zakończonej części artystycznej złożyły uroczyste ślubowanie a następnie dyrektor dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem a wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.
Następnie koleżanki i koledzy z klas II, IIIa i IIIb  życzyli pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniali  o swojej pomocy i opiece w szkole i poza nią.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, wręczając swoim pociechom kuferki z pomocami dydaktycznymi. Wszyscy zaproszeni goście zostali poczęstowani słodką babeczką a pierwszaki specjalnie na tę okazję upieczonym tortem.Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Uroczystość przygotowała mgr Joanna Siubiś
Dekorację wykonała mgr Anna Warowa-Kręcichwost

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Print option in slimbox / lytebox? (info)

Żegnajcie Wakacje!   Witaj Szkoło !

"Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…" (W. Szymborska)

4 września 2017r, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Funkcjonujemy teraz jako ośmioklasowa  szkoła podstawowa. Zmieniła się też nazwa naszej szkoły na Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipowej oraz obwód szkoły. Do obwodu należą teraz miejscowości:  Lipowa, Gola Grodkowska, Przylesie Dolne, Osiek Grodkowski, Głębocko i Żelazna. Przed nami kolejny rok na zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń umożliwiający rozwijanie własnych zainteresowań a także nowych pasji.

  
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Uroczyste zakończenie w Oddziałach Przedszkolnych. Pożegnanie sześciolatków Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Występy w Urzędzie Miejskim w Grodkowie Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 20. 06. 2017 r. w Urzędzie Miejskim  odbyło się wręczenie dla najlepszych uczniów Nagrody Burmistrza Grodkowa. Przed zaproszonymi gośćmi  poloneza oraz taniec nowoczesny zatańczyły sześciolatki, a piosenki zaśpiewał zespół ,,Promyczki”.
Program przygotowały panie: Małgorzata Adamowicz i Beata Fiałkowska.
Wśród uczniów nagrodzonych znaleźli się Dominik Chomik oraz Kacper Szefer, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. 
Wyjazd do cementowni Górażdże Print option in slimbox / lytebox? (info)
W ramach projektu ,,Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej” uczniowie klasy V uczestniczyli w dniu 14. 06 2017 r. w wyjeździe do  cementowni Górażdże.

 
Wycieczka OP do WIOSKI INDIAŃSKIEJ "POCAHONTAS" Print option in slimbox / lytebox? (info)
 
Dzień Dziecka w kl.I-III i OP Print option in slimbox / lytebox? (info)
8 czerwca 2017r. na placu Świetlicy Wiejskiej w Lipowej uczniowie klas I-III oraz dzieci z OP brali udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie zabawy i konkurencje przeprowadzone były przez dwie profesjonalne panie animatorki. Wiele radości dostarczył dzieciom kolorowy tunel, zabawy chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlanych, wspólne tańce i pląsy oraz niecodzienny pokaz mody. Na zakończenie dzieciaczki posiliły się pyszną kiełbaską z grilla oraz słodkim upominkiem.
Dzieci oraz wychowawcy serdecznie dziękują rodzicom  za zorganizowanie tak wspaniałego dnia,przede wszystkim p.Aleksandrze Rak, p.Monice Guckiej, p.Ilonie Pietraszko oraz p. Grzegorzowi Starzyńskiemu.

 
Dzień Sportu 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)
               W dniu 9 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego w ramach obchodów Dnia Dziecka dla klas IV – VI. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej   i wdrożenie do zdrowego spędzania czasu wolnego. Uczniowie uczestniczyli w licznych grach i zabawach sportowych stosując zasady zdrowej rywalizacji. Program Dnia Sportu został opracowany przez p. Ewę Synowerską, a w przeprowadzeniu rywalizacji sportowej  pomagały nauczycielki uczące  w klasach IV – VI. 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 15
realizacja: Marek Beneda