Z życia szkoły


Woda i zawody - zwycięzcy Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 28.04.2016r. klasa V za zajęcie I miejsca w gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez GRODWIK
uczestniczyła w wycieczce do Oczyszczalni ścieków i Stacji uzdatniania wody.




 
Przedszkolaki Tańczą 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Grupa 5 i 6 latków także i w tym roku wzięła udział w XI konkursie tańca "Przedszkolaki tańczą".
Dzieci na scenie zaprezentowały taniec dworski oraz zabawę ruchową.
Nasi mali artyści zajęli III miejsce. Opiekun: p.Małgorzata Adamowicz.

 
Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka Print option in slimbox / lytebox? (info)
21 kwietnia 2016r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja historii, którą przygotowała grupa artystyczna
"Rekonstrukto”. Artyści opowiadali o zwyczajach i obyczajach rycerskich i szlacheckich. Wielu wrażeń uczniom klas
III-VI dostarczył pokaz różnych rodzajów broni białej oraz narzędzi tortur, jak również przegląd ekwipunku.
Uczniowie mogli sami podjąć próbę utrzymania  miecza i osobiście poznać zgromadzone rekwizyty.

 
Warsztaty "Dziewczyna z księżyca" Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym, a następnie w warsztatach dramowych o otwartości i tolerancji
 pt. ,Dziewczyna z Księżyca”. Celem projektu było uwrażliwienie uczniów na sytuację, w jakiej znaleźli się uchodźcy
przybywający do innego kraju. Dzieci poznały historię Adili, która przyjechała do polskiej szkoły i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 
NTV Warsztaty telewizyjne Print option in slimbox / lytebox? (info)
NTV – telewizja nastolatków
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych, które odbyły
się w Brzeskim Centrum Kultury w dn. 15. 04. 2016 r., gdzie mogli wcielić się w role prezenterów pogody,
spikerów, dziennikarzy i komentatorów sportowych.

 
Szkolne konkursy plastyczne Print option in slimbox / lytebox? (info)
•  ,,Najpiękniejsza kartka wielkanocna” dla klas I-VI:
I miejsce – Kinga Cupek, kl.3
II miejsce – Martyna Cupek, kl.5
III miejsce – Magdalena Ryłko i Michał  Procajło, kl.3
Opiekun: K. Wiatrowska i B. Fiałkowska.
•    ,,Małpi król – Sun Wukong” – laureaci: Wiktoria Guzik, kl.6; Adam Kowalczyk, kl.6;
Natalia Waliduda, kl.5; Milena Palak, kl. 5; Kacper Szefer, kl.5
Opiekun: B. Fiałkowska.
•    ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” dla klas III-VI:
Laureaci:
Magdalena Ryłko, Wiktoria Stańco, Michał Procajło, Ksawery Bednarczyk- kl. III;
Martyna Biernat i Faustyna Fiałkowska – kl. IV;
Natalia Podgórni, Aleksandra Rudzińska, Katarzyna Majewska, Milena Palak, Marcin Sochacki,
Kacper Szefer – kl. V;
Miłosz Czaniecki – kl. VI.
Wybrane prace zostały przekazane do placówki rejonowej KRUS w Brzegu.
Opiekun: E. Szatanik, B. Fiałkowska.

 
Woda i zawody Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez GRODWIK.
Zadaniem uczestników było wykonanie prac  ukazujących znaczenie wody w różnych aspektach życia codziennego,
zależności wody z wykonywanymi zawodami oraz jej oszczędzaniem. Wybrane prace zostały przekazane do organizatora konkursu.

Laureaci etapu szkolnego:
Kl. IV- Faustyna Fiałkowska i Szymon Wolański, opiekun: B. Fiałkowska;
Kl. V – Milena Palak oraz Kacper Szefer, Natalia Podgórni, Anna Schie i Dominik Chomik (praca zbiorowa), opiekun: B. Pluta.
Kl. VI – Miłosz Czaniecki, Wiktoria Guzik i Adam Kowalczyk (praca zbiorowa), opiekun:  E. Synowerska.

 
W trosce o nasze bezpieczeństwo Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie klas I-III i IV-VI wzięli udział w konkursie rysunkowym pn. ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo”, który dotyczył kształtowania prawidłowych zachowań  oraz służył ukazaniu strażaków w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.
Najciekawsze prace zostały zakwalifikowane  do kolejnego etapu i przesłane  do siedziby Starostwa Powiatowego w Brzegu.
Konkurs przeprowadziły panie: B. Fiałkowska i E. Szatanik.

 
Mam talent 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Z okazji powitania wiosny w naszej szkole odbył się już po raz szósty konkurs ,,Mam talent”.
I tym razem pomysłowości  i możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności uczniom klas IV- VI nie brakowało.
Publiczność bawiła się doskonale podczas pokazu ,,Top model”,
występów muzycznych i tanecznych. Nad całością czuwała  p. B. Pluta.

 
Konkurs recytatorski Print option in slimbox / lytebox? (info)
Konkurs recytatorski klas IV-VI
Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego:
I miejsce –Oliwia Migoń, kl. 5
II miejsce – Faustyna Fiałkowska, kl.4
III miejsce – Wiktoria Gucka, kl. 4
                    Aleksandra Rudzińska, kl. 5
                    Miłosz Czaniecki, kl. 6
Konkurs zorganizowały panie: R. Wirt i B. Fiałkowska.

 
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 18 II 2016 r. uczeń Miłosz Czaniecki wziął udział w etapie wojewódzkim Konkursu Historycznego Szkół Podstawowych, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.
Miłosz zdobył w tym konkursie 80% punktów i uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekun:  Beata Fiałkowska.
 
Sport w szkole Print option in slimbox / lytebox? (info)

W styczniu 2016 r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki między klasowe w mini koszykówkę oraz turniej tenisa stołowego.
Zawody sportowe  przeprowadziła i sędziowała Ewa Synowerska.

 

WYNIKI ROZGRYWEK MIĘDZY KLASOWYCH  W   KOSZYKÓWKĘ

CHŁOPCY

I MIEJSCE – drużyna klasy VI

w składzie : A. KOWALCZYK, M. CZANIECKI, M.SIWIEC, G. KUPIŃSKI

II MIEJSCE – drużyna klasy VI

 w składzie : M. GRZYBOWSKI, B. ZAWADA, D. RYŁKO, J. HAKAŁO

III MIEJSCE – drużyna klasy V

w składzie : B. PASŁAWSKI, M. KLOCKOWSKI, M. SOCHACKI,  M. GACZYŃSKI

 

KRÓLEM STRZELCÓW ZOSTAŁ – M. SIWIEC  zdobywając 14 pkt.

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – drużyna klasy V

w składzie: N.WALIDUDA, A. SCHIE, N.KOLANKO

II MIEJSCE – drużyna klasy VI

 w składzie : M. STARZYŃSKA, W. GUZIK, J. SIWAK

III MIEJSCE – drużyna klasy V

 w składzie: O. MIGOŃ, K.MAJEWSKA, M. CUPEK

 

KRÓLEM STRZELCÓW ZOSTAŁA  - N. WALIDUDA  zdobywając 18 pkt.

WYNIKI  TURNIEJU  TENISA  STOŁOWEGO

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – M. STARZYŃSKA

II MIEJSCE – J. SIWAK

III MIEJSCE – M. CUPEK

CHŁOPCY

I MIEJSCE – SZ. JUREK

II MIEJSCE – M. GRZYBOWSKI

III MIEJSCE – M. SOCHACKI

 

 
Spotkanie z leśnikiem 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 28 stycznia 2016 r. kolejny raz do naszej szkoły został zaproszony p. Jerzy Dwojak – pracownik nadleśnictwa.
Spotkanie zorganizowała  Ewa Synowerska – nauczycielka przyrody.Temat spotkania dotyczył przede wszystkim 
„ Jak pomagać  zwierzętom przetrwać zimę”.
Pan Dwojak ciekawie opowiadał o zmianach przyrody w lesie w ciągu roku, o zwierzętach występujących w okolicznych lasach
i o potrzebie pomocy zwierzętom szczególnie w czasie mroźnej zimy.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VI.

 
Konkursy przedmiotowe Print option in slimbox / lytebox? (info)
W roku szkolnym 2015/2016 wzięliśmy udział w następujących konkursach przedmiotowych, które były organizowane na terenie gminy Grodków:
•    Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny
 I miejsce – Miłosz Czaniecki (kl..6).
 Opiekun: Edyta Mrowiec.

•    Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap gminny
III miejsce  - Miłosz Czaniecki (kl..6).
Opiekun: Bogumiła Pluta.

•    Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny
 I miejsce – Miłosz Czaniecki (kl..6).
Uczeń został zakwalifikowany do Finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Opolu.
Opiekun: Beata Fiałkowska.

•    Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy  - w eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Miłosz Czaniecki,
Jakub Hakało, Wiktoria Guzik  i Adam Kowalczyk.
III miejsce – Miłosz Czaniecki
IV miejsce – Jakub Hakało.
Opiekun: Ewa Synowerska.

•    Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – w eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów:
Miłosz Czaniecki i Wiktoria Guzik.
 III miejsce – Wiktoria Guzik (kl. 6).
Opiekun: Beata Fiałkowska.

 
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Print option in slimbox / lytebox? (info)
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek,
który został zorganizowany przez OKiR w Grodkowie w dniu 21. 01. 2016 r. Wystąpiliśmy w dwóch kategoriach: zespoły i soliści:
•    zespół ,,Promyczki” zajął I miejsce,
•    solistka Aleksandra Rudzińska – II miejsce.




 
Jasełka 2015 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 22.12. 2015 r. odbyły się w naszej szkole jasełka, na które zostały zaproszone przedszkolaki, uczniowie klas I-VI, nauczyciele i rodzice.
Zgodnie z tradycją była Maria i Józef, trzej królowie, piękne anioły oraz  pasterze. Nie zabrakło oczywiście i Heroda w towarzystwie
Diabełka  i Śmierci, widzowie mogli także usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu i solistek. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych  i nagrodzony gromkimi oklaskami.
Nad całością czuwała p. Beata Fiałkowska, która zajęła się przygotowaniem  dzieci.

 
Szopka bożonarodzeniowa - konkurs Print option in slimbox / lytebox? (info)
Tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy na najpiękniejszą szopkę cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas III-VI. Wybór nie był łatwy, bo pomysłów nie brakowało żadnemu z wykonawców.
Ze względu na różnorodność i pomysłowość prac wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a wykonane szopki stanowiły niepowtarzalną
dekorację podczas jasełek.

 
Mikołajki 2015 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie kl. I a oczekiwali na Mikołaja w świetlicy wiejskiej.
Mikołaj przybył – w towarzystwie elfów – bryczką. Obdarował  wszystkie dzieci  słodkościami, a grupy przedszkolne nowymi zabawkami.
Za organizację oraz wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom!


 
Mój Wymarzony Zawód Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz trzeci w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. ,,Mój wymarzony zawód”.
Wzięli w nim udział uczniowie klas III-VI. Najciekawsze prace przekazano do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie,
gdzie w konkursie gminnym szóstoklasistka Wiktoria Guzik zajęła trzecie miejsce.

 
Święto Niepodległości 2015 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 12.11.2015 r. odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali pod kierunkiem p. B. Fiałkowskiej uczniowie uczęszczający na  zajęcia artystyczne.
 Chwila refleksji nad losami naszego kraju, pieśni patriotyczne oraz recytacje złożyły się na niepowtarzalną lekcję historii, w której wzięli udział uczniowie klas I- VI.

 
Fabryka bombek "Elios" Print option in slimbox / lytebox? (info)
17.11.2015 r. przedszkolaczki odwiedziły znajdującą się w Ząbkowicach Ślaskich fabrykę szklanych ozdób choinkowych "Elios".
 Dzieci zobaczyły i poznały etapy powstawania bombki. Każdy z uczestników otrzymał piękną, ręcznie zdobioną bombkę z własnym imieniem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 13
realizacja: Marek Beneda