Z życia szkoły


Konkursy plastyczne Print option in slimbox / lytebox? (info)
Podsumowanie konkursów plastycznych
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w etapie szkolnym ogólnopolskich konkursów plastycznych:
  •     ,,25 lat PSP - Profesjonali, Sprawni, Pomocni”; organizator  Państwowa Straż Pożarna.
Laureaci: Magdalena Ryłko, Wiktoria Stańco, Martyna Romaniszyn, Kinga Cupek, Faustyna Fiałkowska i Martyna Biernat.
  •     ,,Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa”; organizator Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Laureaci: Michał Procajło, Martyna Biernat, Szymon Wolański, Oliwier Sumara, Gabriela Orawiecka, Filip Śnieżek, Karolina Lipa, Maja Śnieżek, Szymon Konik i Kacper Szefer.
Wyróżnione prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego.

 
Wyjazd do kina Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 24.03.2017r. uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami  wybrali się  na wycieczkę szkolną do kina w Grodkowie na bajkę „Balerina”. Bajka ta to piękna opowieść o walce z samotnością, spełnianiu marzeń oraz poszukiwaniu szczęścia w sposób zwariowany, dostarczając małym widzom mnóstwo emocji. 
Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Opolu Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny w tym roku  uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Tym razem była to sztuka ,,Szelmostwa Skapena”. Wyjazd odbył się w ramach projektu ,,Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Fiałkowska i R. Wirt.

 
Powitanie Wiosny kl. IV-VI Print option in slimbox / lytebox? (info)
I tym razem uczniowie klas IV-VI witali wiosnę na wesoło. Odbyła się kolejna edycja konkursu ,,Mam talent”, gdzie nie zabrakło śpiewu, tańca  i popisów z piłkami. Wszystkie występy były ciekawe i gwarantowały dobrą zabawę. Następnie poszczególne klasy rozwiązywały quiz  o wiośnie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i sprawdzić się w dowolnej dziedzinie.

 


 
Podsumowanie konkursów szkolnych Print option in slimbox / lytebox? (info)
21 marca 2017  laureaci konkursu literackiego dotyczącego powieści H. Sienkiewicza ,,W pustyni i  w puszczy” otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła p. B. Fiałkowska. Nagrodzone zostały prace następujących uczniów: G. Orawieckiej, K. Szefera i W. Guckiej.
P. Bogumiła Pluta podsumowała konkurs dla uczniów  klasy V  ,,Mistrz liczenia”. Upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Laureaci:
I miejsce- Oliwier Sumara
II miejsce- Szymon Konik
III miejsce – Wiktoria Gucka i Maja Śnieżek.

 
 
Teatrzyk wiosenny Print option in slimbox / lytebox? (info)
W ramach promocji czytelnictwa uczniowie uczęszczający na zajęcia recytatorsko-teatralne przedstawili dwie inscenizacje znanych i lubianych baśni: ,,Brzydkie kaczątko” i ,,Czerwony Kapturek”. Niezapomnianych wrażeń  dostarczyła ciekawa aranżacja i wspólny taniec ,,Kaczuszki”. Młodzi artyści przypomnieli publiczności treść ponadczasowych utworów i płynące z nich nauki, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 
 
Pierwszy Dzień Wiosny 2017 Print option in slimbox / lytebox? (info)

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
             "Czym powitać cię Wiosenko,
             gdy zielona wracasz znów.
             Chyba tańcem i piosenką,
             bo to milsze jest od słów…”

We wtorek 21.03.2017r. uczniowie klas I-III, przedszkolaki i zerówka ,śpiewając piosenki i recytując wiersze  rozpoczęły  uroczystość powitania  Wiosny. Po raz kolejny powitanie wiosny przebiegało pod hasłem: "Wierszem i piosenką witamy Wiosnę”. Uczniowie każdej klasy z kolorowymi ,wiosennymi kwiatami w dłoniach śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Następnie z kolorowym  gaikiem i kwiatami przeszły barwnym korowodem przez wieś. W czasie przemarszu uczniowie wołali: ,,Żegnaj Zimo-Witaj Wiosno ! „ oraz śpiewali wiosenne piosenki.
   Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

Nad oprawą graficzną czuwali wychowawcy: Małgorzata Cupriak,Małgorzata Adamowicz, Elżbieta Szatanik,Dorota Zaremba, Marta Stabrawa Biegun, Joanna Siubiś,Anna Bujak.

 

 
Zabawa karnawałowa w I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
„Karnawał, karnawał, to taniec, zabawa, to rytm, który przenika, gdy płynie muzyka...”
- pod takim hasłem 30 stycznia 2017 r. społeczność uczniowska klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami wzięły udział w corocznej zabawie karnawałowej. Przepiękne stroje dzieci, wspaniale przygotowana sala do tańca oraz cudowna muzyka sprawiły, że ten dzień był niezwykły. Dzieci chętnie tańczyły wężyka, solo jak i w parach. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawę uświetniły różne konkursy i wspólne zabawy, co dało dzieciom wiele radości. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas ,którzy przygotowali też odpowiednią scenografię ,dekorację i muzykę :Elżbieta Szatanik – klasa I ,Marta Stabrawa Biegun – klasa II a ,Dorota Zaremba – klasa II b ,Joanna Siubiś – klasa III a , Anna Bujak – klasa III b. Dzieci pełne radości wróciły do domów , gdzie dzieliły się wrażeniami z rodzicami i najbliższymi.
 
 
Hej kolęda Print option in slimbox / lytebox? (info)
W II gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek naszą szkołę reprezentował zespół ,,Promyczki”, który zajął III miejsce. Solistka Aleksandra Rudzińska za  wykonanie kolęd ,,Cicha noc” i ,,Mizerna, cicha” oraz pastorałki ,,Gore gwiazda”   otrzymała wyróżnienie.

 
Czar książek Print option in slimbox / lytebox? (info)
Parada bajkowych postaci  i ,,Wędrujemy ze Stasiem i Nel’
W ramach realizacji programu ,,Czar książek” podczas zabawy karnawałowej klas IV-VI odbył się niezwykły konkurs ,,Zgadnij, z jakiej jestem bajki lub baśni?” Podczas parady bajkowych postaci pojawił się m.in  Dzwoneczek,   Goofy  oraz  Pirat z Karaibów.
Uczniowie klas IV-VI wzięli także udział w konkursie plastyczno-literackim ,,Wędrujemy ze Stasiem  i Nel” , w którym mieli wykonać folder, plakat lub ulotkę na wskazany temat. Najciekawszą pracę pt. ,,Z  biurem podróży do Afryki” dostarczyła Gabriela Orawiecka z kl. V; drugie miejsce zajął szóstoklasista Kacper Szefer, a trzecie- Wiktoria Gucka z kl. V.

 
Pomagajmy ptakom przetrwać zimę Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 12 grudnia 2016 r. w naszej szkole został przeprowadzony apel „ Pomagajmy ptakom przetrwać zimę”. Apel został przygotowany przez p. Ewę Synowerską i uczniów klasy czwartej.
Na apelu zostali wyróżnieni uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „ Karmnik dla ptaków”. 
Wspólne kolędowanie Print option in slimbox / lytebox? (info)
Z okazji zbliżających się świąt uczestnicy warsztatów  recytatorsko-teatralnych przygotowali montaż słowno-muzyczny o tradycjach bożonarodzeniowych. Całość uzupełniły kolędy  i pastorałki opracowane podczas zajęć artystycznych.
Spotkanie to było  okazją do wspólnego kolędowania, przypomnienia zapomnianych  utworów oraz  doskonałym wprowadzeniem  w świąteczną atmosferę.


 
Jak Lolek został papieżem Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim ,,Jak Lolek został papieżem”. Laureaci:
I miejsce- Aleksandra Rudzińska;
II miejsce- Dominik Chomik
III  miejsce- Kacper Szefer
Wyróżnienia: Karolina Lipa oraz Paulina Adamczyk i Emilia Rogowska. 
Jasełka 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jest taka noc, na którą każdy czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść.
Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc Wyjątkowa, Jedyna, Niepowtarzalna, Noc Bożego Narodzenia.
We wtorek, 20 grudnia w naszej szkole zrobiło się naprawdę świątecznie... uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami wprowadzili nas w ten niecodzienny nastrój przygotowując piękne bożonarodzeniowe jasełka. Wraz z naszymi małymi aktorami kolędowali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Spędziliśmy ten czas uśmiechając się do siebie i śpiewając jednym tonem - jak przy wigilijnym stole.

 
Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora Print option in slimbox / lytebox? (info)
14.12.2016r. uczniowie klasy I, IIa, IIb i IIIa wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, na spektakl pt. „Koziołek Matołek”. Uczniowie wspólnie z Koziołkiem Matołkiem odbyli wesołą podróż przez świat. Poznali chińskiego Cesarza, zaklinacza węży z Bombaju, Mohikanina o walecznym sercu, oraz  kowbojów na Dzikim Zachodzie. Koziołek z Pacanowa wciągnął uczniów do znakomitej zabawy i wspólnego przeżywania ciekawych przygód.

 
Mikołaj w Oddziałach Przedszkolnych 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
6 grudnia, jak co roku, Św.Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków. Przyjechał bryczką do świetlicy w Lipowej z bagażem słodyczy i zabawek. Potem była wspólna zabawa, śpiew i tańce. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały wspaniałe zabawki oraz Rodzicom, którzy oprócz wsparcia finansowego, zaangażowali się w organizację tego dnia.

 
 
Andrzejki 2016 w kl. I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W piątek tj. 25XI2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa klas I-III. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii.
Główną atrakcją imprezy były wróżby andrzejkowe, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku a przy pomocy losowanych bilecików dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Piękne wróżki i okrutne wampirzyce przepowiadały przyszłość. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Całą imprezę uświetniała nam muzyka a nad pysznym poczęstunkiem czuwali rodzice. Andrzejkowe wróżby  i zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć  i emocji. Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,zabaw, wróżb i tańca”.
Nad organizacją i bezpieczeństwem imprezy czuwali wychowawcy klas: 
kl. I Elżbieta Szatanik, kl. IIa Marta Stabrawa Biegun, kl. IIb Dorota Zaremba, kl. IIIa Joanna Siubiś, kl. IIIb Anna Bujak.

 
Akcja Profilaktyki Stomatologicznej Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 22.11.2016 r. uczniowie klasy I w ramach "Akcji Profilaktyki Stomatologicznej” pojechali do gabinetu stomatologicznego w Przylesiu Brzeskim
na przegląd stomatologiczny,który obejmował również instruktaż higieny jamy ustnej i kontrolne badanie lekarskie.
Czynności te przeprowadził dr Olszewski. Ząbki każdego ucznia zostały dokładnie skontrolowane. Dzieci dowiedziały się także jak o nie prawidłowo dbać. Za odwagę i wzorową postawę, uczniowie otrzymali pamiątkowe korony. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Elżbieta Szatanik - wychowawca klasy przy współpracy z panią Anielą Czeredrecką  – przedstawicielką Rady Rodziców klasy I.
 
Święto Niepodległości 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 14. 11. 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości,którą przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej
uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne i warsztaty recytatorsko-teatralne. Nie zabrakło pokazu musztry,
pieśni patriotycznych i utworów poetyckich. W drugiej części młodzi artyści przedstawili inscenizację "O tym, jak powstało polskie godło”. 
Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na wsi.
I tym razem uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z bezmyślnością i brawurą
podczas codziennychzabaw oraz znajomością zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Najciekawsze prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego.

 
Zawody sportowe 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 29.10.2016r. w Grodkowie odbyły się halowe rozgrywki w piłkę nożną na szczeblu gminnym. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Zespół dziewcząt w składzie: Migoń O., Kolanko N., Schie A., Waliduda N., Majewska K., Lipa K., Śnieżek M., zajął I miejsce w gminie i tym samym zakwalifikował się do rozgrywek powiatowych.
W dniu 05.11.2016r. nasza szkoła wzięła udział w rozgrywkach powiatowych, gdzie reprezentowała naszą gminę i zajęła IV miejsce.
Zespół chłopców w składzie: Wiśniewski W., Sochacki M., Migoń O., Klockowski M.,Sumara O., Siwak F., Marszałek M., Lach M.,  w rozgrywkach gminnych uplasował się na V miejscu.
                                                                                                            Opiekun – E. Synowerska. 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 15
realizacja: Marek Beneda