Z życia szkoły


Wspólne kolędowanie Print option in slimbox / lytebox? (info)
Z okazji zbliżających się świąt uczestnicy warsztatów  recytatorsko-teatralnych przygotowali montaż słowno-muzyczny o tradycjach bożonarodzeniowych. Całość uzupełniły kolędy  i pastorałki opracowane podczas zajęć artystycznych.
Spotkanie to było  okazją do wspólnego kolędowania, przypomnienia zapomnianych  utworów oraz  doskonałym wprowadzeniem  w świąteczną atmosferę.


 
Jak Lolek został papieżem Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim ,,Jak Lolek został papieżem”. Laureaci:
I miejsce- Aleksandra Rudzińska;
II miejsce- Dominik Chomik
III  miejsce- Kacper Szefer
Wyróżnienia: Karolina Lipa oraz Paulina Adamczyk i Emilia Rogowska. 
Jasełka 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Jest taka noc, na którą każdy czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść.
Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc Wyjątkowa, Jedyna, Niepowtarzalna, Noc Bożego Narodzenia.
We wtorek, 20 grudnia w naszej szkole zrobiło się naprawdę świątecznie... uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami wprowadzili nas w ten niecodzienny nastrój przygotowując piękne bożonarodzeniowe jasełka. Wraz z naszymi małymi aktorami kolędowali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Spędziliśmy ten czas uśmiechając się do siebie i śpiewając jednym tonem - jak przy wigilijnym stole.

 
Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora Print option in slimbox / lytebox? (info)
14.12.2016r. uczniowie klasy I, IIa, IIb i IIIa wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, na spektakl pt. „Koziołek Matołek”. Uczniowie wspólnie z Koziołkiem Matołkiem odbyli wesołą podróż przez świat. Poznali chińskiego Cesarza, zaklinacza węży z Bombaju, Mohikanina o walecznym sercu, oraz  kowbojów na Dzikim Zachodzie. Koziołek z Pacanowa wciągnął uczniów do znakomitej zabawy i wspólnego przeżywania ciekawych przygód.

 
Mikołaj w Oddziałach Przedszkolnych 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
6 grudnia, jak co roku, Św.Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków. Przyjechał bryczką do świetlicy w Lipowej z bagażem słodyczy i zabawek. Potem była wspólna zabawa, śpiew i tańce. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały wspaniałe zabawki oraz Rodzicom, którzy oprócz wsparcia finansowego, zaangażowali się w organizację tego dnia.

 
 
Andrzejki 2016 w kl. I-III Print option in slimbox / lytebox? (info)
"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W piątek tj. 25XI2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa klas I-III. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii.
Główną atrakcją imprezy były wróżby andrzejkowe, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku a przy pomocy losowanych bilecików dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Piękne wróżki i okrutne wampirzyce przepowiadały przyszłość. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Całą imprezę uświetniała nam muzyka a nad pysznym poczęstunkiem czuwali rodzice. Andrzejkowe wróżby  i zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć  i emocji. Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,zabaw, wróżb i tańca”.
Nad organizacją i bezpieczeństwem imprezy czuwali wychowawcy klas: 
kl. I Elżbieta Szatanik, kl. IIa Marta Stabrawa Biegun, kl. IIb Dorota Zaremba, kl. IIIa Joanna Siubiś, kl. IIIb Anna Bujak.

 
Akcja Profilaktyki Stomatologicznej Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 22.11.2016 r. uczniowie klasy I w ramach "Akcji Profilaktyki Stomatologicznej” pojechali do gabinetu stomatologicznego w Przylesiu Brzeskim
na przegląd stomatologiczny,który obejmował również instruktaż higieny jamy ustnej i kontrolne badanie lekarskie.
Czynności te przeprowadził dr Olszewski. Ząbki każdego ucznia zostały dokładnie skontrolowane. Dzieci dowiedziały się także jak o nie prawidłowo dbać. Za odwagę i wzorową postawę, uczniowie otrzymali pamiątkowe korony. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Elżbieta Szatanik - wychowawca klasy przy współpracy z panią Anielą Czeredrecką  – przedstawicielką Rady Rodziców klasy I.
 
Święto Niepodległości 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 14. 11. 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości,którą przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Fiałkowskiej
uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne i warsztaty recytatorsko-teatralne. Nie zabrakło pokazu musztry,
pieśni patriotycznych i utworów poetyckich. W drugiej części młodzi artyści przedstawili inscenizację "O tym, jak powstało polskie godło”. 
Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka Print option in slimbox / lytebox? (info)
Po raz kolejny uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na wsi.
I tym razem uczestnicy konkursu wykazali się wrażliwością na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z bezmyślnością i brawurą
podczas codziennychzabaw oraz znajomością zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Najciekawsze prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego.

 
Zawody sportowe 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
W dniu 29.10.2016r. w Grodkowie odbyły się halowe rozgrywki w piłkę nożną na szczeblu gminnym. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Zespół dziewcząt w składzie: Migoń O., Kolanko N., Schie A., Waliduda N., Majewska K., Lipa K., Śnieżek M., zajął I miejsce w gminie i tym samym zakwalifikował się do rozgrywek powiatowych.
W dniu 05.11.2016r. nasza szkoła wzięła udział w rozgrywkach powiatowych, gdzie reprezentowała naszą gminę i zajęła IV miejsce.
Zespół chłopców w składzie: Wiśniewski W., Sochacki M., Migoń O., Klockowski M.,Sumara O., Siwak F., Marszałek M., Lach M.,  w rozgrywkach gminnych uplasował się na V miejscu.
                                                                                                            Opiekun – E. Synowerska. 
Wyjazd do kina kl.1-3 Print option in slimbox / lytebox? (info)
26.10.2016r. uczniowie klasy I, IIa, IIb i IIIa wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina „Cinema” w Nysie na bajkę „Bociany” w 3D.
Bajka,  opowiadająca o wartościach rodzinnych, przyjaźni oraz posiadaniu rodzeństwa bardzo przypadła do gustu dzieciom i nauczycielom.
 
Po zakończonym seansie udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus
Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki.  Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 
Śniadanie daje moc 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła już po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Śniadanie daje moc”.Akcja odbyła się dnia 8 listopada  w klasach I-III. Uczniowie z klas I-III najpierw przygotowywali wspólnie z wychowawcami,  a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, owoce i soki owocowe. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach.
Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest by jeść pięć posiłków dziennie
o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał,ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek,
a także picie wody i soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu , oraz unikaniu słodyczy i chipsów ,
które są niezbyt zdrowe. Akcję śniadaniową nadzorowali wychowawcy klas I –III: Elżbieta Szatanik, Dorota Zaremba, Marta Stabrawa Biegun,
Joanna Siubiś i Anna Bujak.

 
Konkurs "DYNIA - HALLOWEEN" Print option in slimbox / lytebox? (info)
4 listopda 2016r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu pod hasłem "DYNIA - HALLOWEEN".
W konkursie brało udział 43 wychowanków wraz ze swoimi rodzinami.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt ! 
Konkurs plastyczny "Nasza szkoła" Print option in slimbox / lytebox? (info)
Dnia 24.10.2016r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasza szkoła" w klasach 1-3,
którego organizatorkami były panie Agata Michalska i Anna Warowa-Kręcichwost.
Spośród wszystkich prac wykonanych przez uczniów wybrano zwycięzców:
I miejsce - Sandra Mazur kl. IIIb
II miejsce - Izabela Rogowska i Viktoria Stępień kl.IIa
III miejsce - Paweł Klockowski kl.IIa i Wiktoria Wolańska kl. IIb
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Laureatom gratulujemy !

 
Dzień Edukacji Narodowej 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz Print option in slimbox / lytebox? (info)

Celem konkursu plastycznego było upowszechnienie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.
Uczniowie z klasy V i VI wykonali  plakaty, ulotki oraz komiksy zgodne z regulaminem konkursu.
Zwycięska praca N. Podgórni i O. Migoń została przekazana do etapu wojewódzkiego.

 
Pasowanie na ucznia 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)
07.10.2016r. w Świetlicy Wiejskiej w Lipowej odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia.
Pierwszoklasiści: Filip Bednarczyk, Weronika Czeredrecka, Kacper Grzywnowicz, Martyna Kiepicz, Magdalena Kowalczyk,
Piotr Matulewicz, Zofia Łucyszyn, Dominik Piwowarczyk , Igor Urban z dumą recytowali  wiersze i pięknie śpiewali piosenki.
W występie solowym zadebiutowała Martyna Kiepicz,która zachwyciła wszystkich swoim śpiewem. Po części artystycznej Pan
Dyrektor każdego ucznia uroczyście pasował magicznym ołówkiem i przyjął do grona uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy
i "rogi obfitości". Uroczystość przygotowały: Elżbieta Szatanik-wychowawczyni klasy I i Anna Warowa - Kręcichwost,
przy współpracy z rodzicami.

 
Bierkowice 2016 Print option in slimbox / lytebox? (info)

 
Basen WODNA NUTA w Opolu Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ruszyliśmy - 28 września 2016r.  Oto nasz pierwszy wyjazd na krytą pływalnię "WODNA NUTA" w Opolu
w ramach projektu realizowanego od września w naszej szkole
"Moja droga do sukcesu w szkole podstawowej". Jak widać po minkach - wszyscy zadowoleni!
 
 
Święto pieczonego ziemniaka w Oddziałach Przedszkolnych Print option in slimbox / lytebox? (info)
29 września br. na placu przy świetlicy wiejskiej odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka dla przedszkolaków.
Dzień ten urozmaiciły różne zabawy i wyścigi z ziemniakiem w roli głównej.
Nie zabrakło oczywiście pieczonych w ognisku ziemniaków, które przygotowali dla nas rodzice. Dziękujemy!!!

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Print option in slimbox / lytebox? (info) 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 15
realizacja: Marek Beneda