Konkurs plastyczny “Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

Julia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej laureatką konkursu

 „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

To już XVII edycja konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Wśród najlepszych, znalazła się praca Julii Bąk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej. Nagrody za najlepsze prace, zostały ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Książeczka „Pierwszaki” już od kilkunastu lat towarzyszy dzieciom z województwa opolskiego. W ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły trafia do najmłodszych klas szkół podstawowych. Z niej dzieci uczą się zasad poruszania po drodze i bezpieczeństwa podczas zabawy.

To między innymi najmłodsi tworzą tę książeczkę. Dzięki nadsyłanym przez nich rysunkom, każde kolejne wydanie jest niepowtarzalne. W tym roku komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów, a wśród nich jest Julia Bąk uczennica 3 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej. Nagrodę dla laureatki konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie” wręczył profilaktyk brzeskiej komendy asp. Magdalena Bielecka.

Przy tej okazji dzieci z Lipowej przypomniały sobie podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas drogi do i ze szkoły. To przede wszystkim prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych, nie wbieganie na jezdnię i korzystanie z odblasków po zmroku. Asp. Bielecka przypomniała również o wzajemnym szacunku do siebie i nie dokuczaniu drugiemu. Wystarczy kierować się zasadą nie rób drugiemu co tobie nie miłe, a czas spędzony w szkole będzie przyjemny dla każdego.

Gratulujemy sukcesu naszej laureatce i życzymy kolejnych plastycznych osiągnięć.

 

Post Author: PSPLipowa