Krasiejów – wycieczka klas 4-6

Dnia 14 czerwca uczniowie klas IV-VII  mieli okazję uczestniczyć w kolejnej wycieczce szkolnej. Naszym celem były odwiedziny Parku Dinozaurów, oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Parku Ewolucji Człowieka,  najpierw wyruszyliśmy w kosmos, następnie wylądowaliśmy w czasach prehistorycznych, gdzie mogliśmy podziwiać kolejne stadia rozwoju człowieka na Ziemi.

Kolejnym punktem programu były warsztaty paleontologiczne- archeologiczne-preparowanie, czyli wydobywanie znaleziska z trudno dostępnego materiału. Większość dzieci poradziła sobie z odkryciem znaleziska doskonale.

Następnym etapem podróży było zwiedzanie poszczególnych eksponatów pod opieką przewodnika. Podążając ścieżką z przeróżnymi okazami dinozaurów mieliśmy okazję podziwiać nie tylko imponujące obiekty na naszej drodze, ale również prawdziwe wykopaliska w Pawilonie Paleontologicznym. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia dinozaurów. To nie koniec, nasza ścieżka edukacyjna zakończyła się seansem filmowym 5D oraz wizytą w oceanarium- tam co niektórzy najedli się tam dużo strachu :):) i czym prędzej chcieli już opuścić to miejsce:)

Na zakończenie aktywnego zwiedzania udaliśmy się do parku rozrywki, który oczywiście cieszył się ogromnym powodzeniem. Od dmuchańców, bungee, trampolin i karuzel  poprzez fantastyczny plac zabaw, małpi gaj aż do mega rollercoasterów które wielu osobom napędziły trochę strachu 🙂 korzystaliśmy z dobrodziejstw tego przeuroczego miejsca.

Po tak intensywnym dniu,  bezpiecznie,  późnym wieczorem powróciliśmy do domów. Wycieczka okazała się świetną formą integracji, okazją do wybornej zabawy, więc  mamy nadzieję na kolejne takie wyprawy.

Opiekunowie: Daria Babicz, Bogumiła Pluta, Beata Fiałkowska.

 

 

Post Author: PSPLipowa