Zdrowo jem – więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem !

Od października 2020 klasy I-III rozpoczęły realizację projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to projekt pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Etap jesienno-zimowy, w którym braliśmy udział składał się z pięciu zadań do realizacji, dwie lekcje, dwa konkursy i podsumowanie w postaci dzielenia się wiedzą. Niestety pandemia pokrzyżowała sposób realizacji projektu. Musieliśmy ograniczyć kontakty, zastosować dystans i zaniechać prac w dużych grupach. Jednak ten fakt nie zniechęcił dzieci i wychowawców do podjęcia wyzwania i realizacji pięciu zadań, które polegały na :

1. Poznaniu owoców i warzyw oraz ich wartości odżywczych i leczniczych.

2. Braniu udziału w konkursie na najlepszy rysunek pn. „Jem owoce i warzywa”.

3. Lekcji pt. „Cukier? Nie dziękuję!”

4. Braniu udziału w konkursie na reklamę zdrowych słodyczy.

5. Podsumowaniu etapu pod hasłem Dzielimy się wiedzą : „Kolorowy talerz”.

Zadania były realizowane od października 2020 do stycznia 2021, w tym dwa zadania podczas nauki zdalnej. Dzielnie dobrnęliśmy do końca także przy wsparciu rodziców, którzy wspomagali wychowawców robiąc swoim pociechom zdjęcia, gdy wykonywały kolejne zadania projektu.

W terminie do 1 lutego 2021 wychowawcy przesłali raporty z realizacji zadań wraz z załącznikami w postaci zdjęć. Poniższa galeria zdjęć wprawdzie w minimalnym stopniu, ale ukazuje realizację zadań projektowych.

Wychowawcy: kl. I – Joanna Siubiś

kl. II – Elżbieta Szatanik

kl.  III – Dorota Zaremba

Post Author: PSPLipowa