Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada  2023r. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji przypada 21 listopada. Został wymyślony w Stanach Zjednoczonych, a jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto poprzez pisanie życzliwych, miłych słów, pozdrowień w formie listów, rysunków do koleżanek, kolegów i personelu szkoły. Nasza skrzynka życzeń została wypełniona miłymi i przyjemnymi słowami skierowanymi do uczniów, koleżanek i kolegów, jak również nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Ponadto każdy uczeń losował miłe słowa, które mają być receptą na życzliwe podejście do siebie i innych osób! Były uśmiechy, dobre słowa, coś słodkiego i dużo pozytywnej energii.

Dziękujemy serdecznie tym wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się do tej akcji. Warto pamiętać zawsze o uśmiechu, miłych słowach, pomocy innym i wzajemnie się pozdrawiać. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat – wróci do nas ze zdwojoną mocą!

Podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Życzliwości dla Pań:  Anny Warowej – Kręcichwost; Pauliny Zaryczańskiej; Małgorzaty Kubickiej.

Koordynator: dr Witold Pietruk – pedagog szkolny

 

 

Post Author: PSPLipowa