Szkoła pamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizując tematyczne konkursy, gazetki i odwiedziny grobów zmarłych nauczycieli i naszych bliskich.

SZKOŁA PAMIĘTA o zmarłych. Uczniowie i nauczyciele należący do Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili cmentarz parafialny w Lipowej. Listopad jest miesiącem, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Uczniowie zapalili znicze i wspominali tych, którzy już odeszli, ale zapisali się w historii lokalnej społeczności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W świetlicy szkolnej utworzono galerię prac, które przedstawiały płonące znicze na ciemnym tle.

SZKOŁA PAMIĘTA o ważnych wydarzeniach i rocznicach państwowych. Z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wykonali prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe. Panie Anna Warowa-Kręcichwost i Monika Brela wykonały gazetkę na korytarzu szkolnym, która przypomina historyczne tło naszego narodowego święta oraz sylwetkę Józefa Piłsudskiego – męża stanu i działacza niepodległościowego

Post Author: PSPLipowa